Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

KAS zlikwidowała nielegalną krajalnię i zabezpieczyła 2,2 t tytoniu

Opolska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zamknęła nielegalną krajalnię tytoniu.

Opolska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zamknęła nielegalną krajalnię tytoniu.

Podczas kontroli samochodów dostawczych i w magazynie, zabezpieczono 2,2 t tytoniu i suszu tytoniowego.
Funkcjonariusze opolskiej KAS, podczas kontroli samochodu dostawczego, wykryli pół tony pociętego tytoniu do palenia. Kierowca i pasażer samochodu zajmowali się nielegalną obróbką tytoniu w magazynie na terenie Opola.
Podczas kontroli magazynu zatrzymano kolejnego kierowcę, który z toną suszu tytoniowego podjechał pod magazyn. W magazynie była krajalnia tytoniu, w której zabezpieczono kolejne 700 kg suszu tytoniowego w kartonach, wagę do ważenia i maszynę do cięcia tytoniu.
Gdyby towar trafił do sprzedaży, straty Skarbu Państwa mogłyby wynieść prawie 1,5 mln zł.
Zatrzymanym osobom przedstawiono zarzuty nielegalnego wytwarzania wyrobów tytoniowych oraz popełnienia przestępstw karnych skarbowych. Sprawa ma charakter rozwojowy. Źródło KAS Opole

1177
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Wspólne działania Śląskiego Oddziału SG oraz Krajowej Administracji Skarbowej z Opola doprowadziły do zatrzymania 3 przemytników oraz 35

Wiadomości

Funkcjonariusze opolskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) znaleźli 5,5 kg amfetaminy w bagażu mężczyzny podróżującego autostradą A4.

Wiadomości

Funkcjonariusze opolskiej Krajowej Administracji Skarbowej(KAS) znaleźli 68 kg marihuany w busie skontrolowanym na autostradzie A4.

Wiadomości

Dolnośląska i opolska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wspólnie zlikwidowały grupę przestępczą zajmującą się nielegalnym hazardem.