Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

KAS rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się nielegalnym hazardem.

Dolnośląska i opolska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wspólnie zlikwidowały grupę przestępczą zajmującą się nielegalnym hazardem.

KAS rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się nielegalnym hazardem

Dolnośląska i opolska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wspólnie zlikwidowały grupę przestępczą zajmującą się nielegalnym hazardem.

Na terenie Legnicy, Lubina, Głogowa i okolicznych miejscowości zabezpieczono łącznie 64 automaty, które znajdowały się w 12 nielegalnych punktach.
Zatrzymano 5 osób, które usłyszały zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej.

Dolnośląska i opolska KAS walczy z nielegalnym hazardem
Funkcjonariusze z dolnośląskiego i opolskiego urzędu celno-skarbowego rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się nielegalnym hazardem. Tak zwane kasyna znajdowały się w Legnicy, Głogowie, Polkowicach, Lubinie, Prochowicach, Osłej i Spalonej.

W akcji wzięło udział aż 127 funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Zatrzymano 5 osób, które usłyszały zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, za co grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Uderzenie w „hazardowe podziemie”
Funkcjonariusze zlikwidowali 12 punktów, w których urządzano nielegalne gry hazardowe.

Zabezpieczono 64 automaty do gier, a w nich gotówkę około 100 tys. zł. Przeszukano także lokale mieszkalne oraz magazyny należące do osób, które organizowały nielegalne gry hazardowe.

Gotówka, biżuteria i luksusowe zegarki
W wyniku przeprowadzonych działań funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z dolnośląskiej i opolskiej KAS zabezpieczyli:

około 500 tys. zł w gotówce w walucie polskiej oraz walutach obcych,
50 szt. biżuterii złotej oraz 6 szt. luksusowych zegarków na kwotę około 120 tys. zł,
zabezpieczono mienie podejrzanych w kwocie 2,5 mln zł.
Czterech zatrzymanych zostało objętych dozorem policyjnym wraz z poręczeniem majątkowym, jak również otrzymali zakaz wykonywania działalności w celu organizacji gier na automatach hazardowych, logicznych lub strategicznych.
Prokurator skierował wniosek o tymczasowe aresztowanie piątego podejrzanego.
Za urządzanie nielegalnych gier hazardowych grozi kara grzywny, kara pozbawienia wolności do 3 lat, albo obie te kary łącznie. Za uczynienie z tego przestępstwa stałego źródła dochodu, sąd może wymierzyć karę do 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Zarówno organizatorowi nielegalnych gier, jak i właścicielowi lokalu, w którym urządza się nielegalny hazard, grozi kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł od każdego nielegalnego automatu.

Zródło KAS Opole

1100
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W środę 7 czerwca o godzinie 17:00 do służb ratunkowych z nr alarmowego 112 wpłynęło zgłoszenie o wypadku na DK 45 w Zawadzie.

Z ostatniej chwili

Do groźnego wypadku doszło pomiędzy Pokrzywnicą, a Twardawą na drodze krajowej nr 40 przy zjeździe na Dobieszowice.

Z ostatniej chwili

W środę 7 czerwca 2023r. o godzinie 12:39 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku wpłynęło

Z ostatniej chwili

Policjantem jest się całą dobę, udowodnił to funkcjonariusz z Komisariatu w Kietrzu. Wraz z innym świadkiem zatrzymali nietrzeźwego