Kamil Grabowski z opolskiego HAWI Racing Team zajął drugie miejsce w 2. rundzie kartingowej serii Rok Cup Poland.

Kamil Grabowski zaliczył udany występ podczas drugiej odsłony kartingowej serii Rok Cup

Kamil Grabowski zaliczył udany występ podczas drugiej odsłony kartingowej serii Rok Cup Poland. W imprezie, która w miniony weekend została rozegrana na torze w Słomczynie ścigało się 85 zawodników. Reprezentant opolskiego HAWI Racing Team, i zarazem kierowca zespołu TCM Motorsport, wywalczył drugie miejsce w kategorii Senior ROK GP. W kwalifikacjach wykręcił najlepszy czas i do pierwszego sobotniego wyścigu wyruszył z pole position. Rywalizacja na torze była bardzo zacięta i po walce Kamil mną linię mety jako czwarty, a kolejny wyścig ukończył już na drugiej pozycji. Podczas niedzielnych zmagań zawodnik opolskiego klubu potwierdził dobrą dyspozycję lokując się w dwóch wyścigach na pozycjach 2. i 3. Suma uzyskanych wyników dała Grabowskiemu miejsce na drugim stopniu podium. Zwyciężył Igor Lejko (Wallrav Racing Club Zielona Góra), a trzecia była Michalina Sabaj (Automobilklub Wielkopolski). Następna runda prestiżowej serii odbędzie się 23 i 24 lipca na kartodromie w Bydgoszczy.

1043

W najbliższy weekend kajakarze klasyczni z całej Polski zjednoczą się w Wałczu, aby wziąć udział w pierwszym Pucharze Polski w tym sezonie.

Z ostatniej chwili

Dziś od godziny 11:00, opolski Rynek na kilka chwil stał się wielkim biesiadnym stołem, gdzie można było poznać przeróżne tradycje świąteczne

Łukasz Dabbachi wziął udział w trzydniowych światowych zmaganiach w crossficie.

Miłośnicy sztuk walki z całej Polski spotkają się na wyjątkowym wydarzeniu, które rozpocznie sezon 2024 dla sportowców z opolskiego