KAMIL GRABOWSKI z opolskiego HAWI Racing Team wygrał 3. rundę kartingowej serii Rok Cup Poland.

Kamil Grabowski znakomicie zaprezentował się podczas trzeciej odsłony

Kamil Grabowski znakomicie zaprezentował się podczas trzeciej odsłony kartingowej serii ROK CUP Poland. W imprezie, która została rozegrana w miniony piątek i sobotę na torze w Bydgoszczy ścigało się 76 zawodników. Reprezentant opolskiego HAWI Racing Team, i zarazem kierowca zespołu TCMotorsport, w kwalifikacjach kategorii Senior ROK GP uzyskał najlepszy czas dając mocny sygnał, że będzie głównym pretendentem do końcowego zwycięstwa. W pierwszym wyścigu, do którego wystartował z pole position musiał jednak uznać wyższość Michaliny Sabaj (Automobilklub Wielkopolski), nieznacznie z nią przegrywając. W kolejnym wyścigu skutecznie zrewanżował się szybko jeżdżącej rywalce. Nazajutrz ponownie był najlepszy i zasłużenie stanął na najwyższym stopniu podium. Drugie miejsce w zawodach zajęła Michalina Sabaj przed Igorem Lejko (Wallrav Racing Club Zielona Góra). W klasyfikacji sezonu Kamil Grabowski awansował na drugą pozycję i traci już tylko 14 punktów do lidera. Następna runda prestiżowej serii odbędzie się 21 i 22 sierpnia.

1401

W najbliższy weekend kajakarze klasyczni z całej Polski zjednoczą się w Wałczu, aby wziąć udział w pierwszym Pucharze Polski w tym sezonie.

Z ostatniej chwili

Dziś od godziny 11:00, opolski Rynek na kilka chwil stał się wielkim biesiadnym stołem, gdzie można było poznać przeróżne tradycje świąteczne

Łukasz Dabbachi wziął udział w trzydniowych światowych zmaganiach w crossficie.

Miłośnicy sztuk walki z całej Polski spotkają się na wyjątkowym wydarzeniu, które rozpocznie sezon 2024 dla sportowców z opolskiego