Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

JECHAŁ NIEBEZPIECZNIE I SZYBKO (170KM/H). ZEBRAŁ KOMPLET PUNKTÓW

Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej grupy „SPEED” zauważyli osobowe volvo, którego kierujący jechał z prędkością ponad 170 km/h.

policyjna grupa speed, szybkość, przekroczenie prędkości,

Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej grupy „SPEED” zauważyli osobowe volvo, którego kierujący jechał z prędkością ponad 170 km/h. Mężczyzna dodatkowo wyprzedzał na łuku drogi. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatami, a na jego koncie pojawiło się 15 punktów karnych. Od początku roku policjanci z kędzierzyńskiej grupy „SPEED” zareagowali na blisko 2150 wykroczeń, zatrzymali 60 dowodów rejestracyjnych oraz 60 praw jazdy za przekroczenie prędkości.

Aby przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego grupa „SPEED” ma za zadanie między innymi ujawnianie kierujących, którzy dopuszczają się agresywnych zachowań oraz szczególnie niebezpiecznych wykroczeń m.in. takich jak: przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, czy też nieprawidłowe wyprzedzanie.
W poniedziałek przekonał się o tym kierowca volvo. Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej grupy „SPEED”, w trakcie patrolu nieoznakowanym radiowozem zauważyli na drodze wojewódzkiej nr 426, jadącego z nadmierną prędkością kierowcę osobowego volvo. Mężczyzna rozpędził auto do ponad 170 km/h w obszarze niezabudowanym, przekraczając prędkość o 89 km/h. Funkcjonariusze od razu ruszyli za pojazdem, żeby zatrzymać sprawcę wykroczenia. W tym czasie mężczyzna wykonał jeszcze bardzo niebezpieczny manewr wyprzedzania bezpośrednio przed łukiem drogi. Zdarzenie to zarejestrował policyjny videorejestrator.
Mundurowi zatrzymali kierowcę, którym okazał się 54–letni mężczyzna. Policjanci nałożyli na niego dwa mandaty. Jeden za wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym, drugi za jazdę z prędkością 179 km/h, w miejscu gdzie można jechać 90 km/h. Na koncie kierowcy pojawiło się także 15 punktów.
Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej grupy „SPEED” od początku roku przeprowadzili blisko 2200 kontroli drogowych oraz ujawnili 2149 wykroczeń z czego prawie połowa związana była z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Zatrzymali także 60 praw jazdy na 3 miesiące w związku z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50km/h.
Funkcjonariusze z tej grupy zatrzymali również 60 dowodów rejestracyjnych kierowcom, którzy nie posiadali aktualnych badań technicznych lub ich pojazdy stwarzały zagrożenie w ruchu drogowym. Ujawnili także 7 przestępstw drogowych. To nietrzeźwi kierowcy, osoby które nie zatrzymały się do kontroli czy też kierowały pojazdami pomimo cofniętych uprawnień. KPP w Kędzierzynie Koźlu.

3282
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W poniedziałek 2 października o godzinie 18:28 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie od operatora nr alarmowego 112 o zdarzeniu drogowym

Z ostatniej chwili

W poniedziałek 2 października o godzinie 15:00 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie od operatora nr alarmowego 112 o wypadku w Namysłowie

Z ostatniej chwili

W poniedziałek 2 października o godzinie 14:29 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na obwodnicy Czarnowąs.

Wiadomości

Policjanci z Komisariatu Policji w Korfantowie zatrzymali nietrzeźwego kierującego osobowym oplem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.