Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Ja, żołnierz Wojska Polskiego przysięgam…

Kolejna grupa elewów zakończyła szkolenie podstawowe w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej

przysięga, przysięga wojskowa, wojsko przysięga, ślubowanie, wojsko polskie, Opole,

Kolejna grupa elewów zakończyła szkolenie podstawowe w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej. Ostatniego dnia pobytu w jednostce elewi służby przygotowawczej złożyli przysięgę wojskową.

Rotę przysięgi wojskowej żołnierze powtórzyli za dowódcą 10 Opolskiej Brygady Logistycznej pułkownikiem Maciejem Siudakiem. Słowa „Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam (…)” wypowiedziało 54 elewów, w tym sześć pań. Dowódca brygady w swoim przemówieniu podkreślił istotę przysięgi wojskowej – „Na przestrzeni dziejów zmieniała się treść roty i forma – natomiast sens, zawsze pozostawał ten sam. W jej słowach przekazywane są najpiękniejsze tradycje poświęcenia dla Ojczyzny oraz honoru żołnierza polskiego, którego przykładem jest patron naszej brygady, pułkownik Piotr Wysocki”. Wyróżniającym się podczas szkolenia żołnierzom pułkownik Maciej Siudak wręczył listy gratulacyjne. Wszystkim natomiast podziękował za determinację i zaangażowanie oraz złożył życzenia – „Szanowni elewi, życzę Wam sukcesów w służbie i pomyślności w życiu osobistym. Składam również podziękowania Waszym rodzicom za ich trud i wysiłek włożony w wychowanie swoich dzieci na wartościowych obywateli Rzeczypospolitej Polskiej, na ludzi, dla których hasła na naszych sztandarach, Bóg, Honor i Ojczyzna nie są pustymi frazesami, lecz wskazówkami jak żyć i służyć krajowi”.

Uroczystość zakończyła się defiladą pododdziałów. Po zdaniu broni i rozliczeniu się z jednostką elewi opuścili koszary 10 Brygady Logistycznej.

Tekst: kpt. Piotr Płuciennik

Zdjęcia: kpt. Piotr Płuciennik

2067
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W sobotę 26 listopada o godzinie 13:52 służby ratunkowe dostały wezwanie z nr alarmowego 112 o wypadku na trasie Opole-Kluczbork na dk45 w miejscowości...

Z ostatniej chwili

W sobotę 26 listopada o godzinie 4:00 służby ratunkowe dostały powiadomione o wypadku drogowym w miejscowości Złotniki na ul. Opolskiej.

Z ostatniej chwili

W piątek 25 listopada po godzinie 17:00 wpłynęło zgłoszenie o wypadku na opolskim odcinku autostrady A4 na 211 km kierunek Katowice.

Kultura

Gdy pogoda na zewnątrz nie zachęca do długich spacerów to znak, że nadszedł czas na relaks w towarzystwie dobrego filmu i niepowtarzalnej