Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Ja, żołnierz Wojska Polskiego przysięgam…

Kolejna grupa elewów zakończyła szkolenie podstawowe w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej

przysięga, przysięga wojskowa, wojsko przysięga, ślubowanie, wojsko polskie, Opole,

Kolejna grupa elewów zakończyła szkolenie podstawowe w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej. Ostatniego dnia pobytu w jednostce elewi służby przygotowawczej złożyli przysięgę wojskową.

Rotę przysięgi wojskowej żołnierze powtórzyli za dowódcą 10 Opolskiej Brygady Logistycznej pułkownikiem Maciejem Siudakiem. Słowa „Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam (…)” wypowiedziało 54 elewów, w tym sześć pań. Dowódca brygady w swoim przemówieniu podkreślił istotę przysięgi wojskowej – „Na przestrzeni dziejów zmieniała się treść roty i forma – natomiast sens, zawsze pozostawał ten sam. W jej słowach przekazywane są najpiękniejsze tradycje poświęcenia dla Ojczyzny oraz honoru żołnierza polskiego, którego przykładem jest patron naszej brygady, pułkownik Piotr Wysocki”. Wyróżniającym się podczas szkolenia żołnierzom pułkownik Maciej Siudak wręczył listy gratulacyjne. Wszystkim natomiast podziękował za determinację i zaangażowanie oraz złożył życzenia – „Szanowni elewi, życzę Wam sukcesów w służbie i pomyślności w życiu osobistym. Składam również podziękowania Waszym rodzicom za ich trud i wysiłek włożony w wychowanie swoich dzieci na wartościowych obywateli Rzeczypospolitej Polskiej, na ludzi, dla których hasła na naszych sztandarach, Bóg, Honor i Ojczyzna nie są pustymi frazesami, lecz wskazówkami jak żyć i służyć krajowi”.

Uroczystość zakończyła się defiladą pododdziałów. Po zdaniu broni i rozliczeniu się z jednostką elewi opuścili koszary 10 Brygady Logistycznej.

Tekst: kpt. Piotr Płuciennik

Zdjęcia: kpt. Piotr Płuciennik

2238
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Sport

W Głogowie zainaugurowano tegoroczne rozgrywki Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Cross Country, w których rywalizowało łącznie 178 zawodników.

Z ostatniej chwili

W czwartek 30 marca o godzinie 6:40 służby ratunkowe dostały wezwanie na numer alarmowy 112 o wypadku na obwodnicy północnej Opola.

Wiadomości

Na Jarmark Wielkanocny w skansenie będzie można dojechać autobusem. Miejski Zakład Komunikacyjny

Wiadomości

W Zespole Szkół Nr 3 w Sławięcicach odbyło się ślubowanie klas mundurowych oraz mianowanie na wyższe stopnie kadeckie.