Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Informacja dotycząca dalszej działalności Punktu Szczepień Powszechnych na Toropolu w Opolu.

Nieprawdą jest, że Punkt Szczepień Powszechnych uruchomiony w Opolu na lodowisku

Informacja dotycząca dalszej działalności Punktu Szczepień Powszechnych na Toropolu w Opolu.

Nieprawdą jest, że Punkt Szczepień Powszechnych uruchomiony w Opolu na lodowisku „Toropol” zostanie zamknięty z powodu niewielkiej ilości otrzymywanych szczepionek. O tym, że PSP będzie działać w określonych ramach czasowych wiadomo było od początku uruchomienia Punktu. Tafla lodowiska jest corocznie rozmrażana, a obiekt przygotowywany do kolejnych sezonów sportowych.Z tego też powodu Punkt Szczepień Powszechnych został uruchomiony jako pierwszy, pilotażowy punkt na Opolszczyźnie.

Od 19 kwietnia, kiedy to PSP rozpoczął działalność, do 17 maja, zrealizowano 7240 szczepień przeciw COVID-19.

W sumie we wskazanym okresie koszty wykonanych szczepień, które pokryje NFZ na lodowisku „Toropol” wyniosą blisko 443 377 zł.

Z powodu konieczności powrotu lodowiska „Toropol” do swojej podstawowej działalności Punkt Szczepień Powszechnych, zgodnie z planem, zostanie przeniesiony do specjalnie wydzielonych pomieszczeń Przychodni Śródmieście, przy ul. Waryńskiego 30 w Opolu.

Jak zadeklarowała Dyrekcja Przychodni Śródmieście, która do tej pory prowadziła PSP na „Toropolu”, przeniesienie działalności punku na ul. Waryńskiego odbędzie się bardzo płynnie. PSP na Toropolu zakończy działalność z dniem 31 maja, natomiast PSP przy ul. Waryńskiego 30 rozpocznie działalność z dniem 1 czerwca.

Pacjenci, którzy przyjęli pierwszą dawkę szczepionki na „Toropolu” od dłuższego czasu byli informowani, że przyjęcie drugiej dawki nastąpi już przy ul. Waryńskiego.

PSP przy ul. Waryńskiego będzie miał podobną wydajność jak PSP przy „Toropolu”, w związku z tym nie ma żadnego zagrożenia dla prawidłowej realizacji Narodowego Programu Szczepień na Opolszczyźnie.

Punkt przy ul. Waryńskiego będzie prowadził działalność zgodnie z wszelkimi wytycznymi określonymi przez KRPM znajdującymi się w Narodowym Programie Szczepień.

Źródło www.gov.pl

1990
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Sport

Już w najbliższy weekend opolski Toropol będzie gościł uczestników Mistrzostw Polski Amatorów w hokeju na lodzie.

Z ostatniej chwili

Od 1 kwietnia na Opolszczyźnie do realizacji programu profilaktyki raka jelita grubego

Wiadomości

W poniedziałek 27 marca o godzinie 23:00 wpłynęło zgłoszenie do dyżurnego policji w Opolu.

Wiadomości

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał komunikat o przymrozkach, które nawiedzą nasze województwo.