Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Grozny wypadek w Namysłowie.18-latka kierująca bmw wpadła w poślizg i zderzyła się z audi.

Od kilku dni deszcz i wiatr skutecznie utrudniają życie kierowcom. Na drogach jest mokro, ślisko i szaro.

Grozny wypadek w Namysłowie.18-latka kierująca bmw wpadła w poślizg i zderzyła się z audi.

Od kilku dni deszcz i wiatr skutecznie utrudniają życie kierowcom. Na drogach jest mokro, ślisko i szaro.

Po wakacyjnych upałach nie ma już śladu, ale wielu kierowców nie zmieniło jeszcze swoich przyzwyczajeń za kierownicą. Policjanci drogówki apelują o dostosowanie jazdy do panujących warunków na drodze!

W sobotnią noc, w Namysłowie, doszło do groźnego wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów. 18-letnia kierująca bmw wpadła w poślizg, straciła panowanie nad kierownicą i zjechała na przeciwległy pas ruchu. Tam zderzyła się z jadącym z naprzeciwka audi. W wyniku zdarzenia, 5 osób z poważnymi obrażeniami ciała, trafiło do szpitala. Droga wylotowa z Namysłowa w kierunku Domaszowic przez długi czas była zablokowana.

Niewłaściwe zachowanie kierowców do zastanych warunków, brawura i niedostosowanie prędkości do warunków na drodze to główne przyczyny zdarzeń w tym okresie. Nie możemy zapominać, że ciągle zmieniające się warunki atmosferyczne wymagają od kierowców większej ostrożności i wzmożonej koncentracji na drodze. Deszcz i poranne mgły powodują, że nawierzchnia jest śliska, a przyczepność pojazdu jest znacznie słabsza. Ostrzegamy przed pośpiechem na drodze!

Apelujemy również do pieszych, aby dali szansę kierującym i zadbali o lepszą widoczność, zakładając na odzież elementy odblaskowe. Pieszy wyposażony w odblaski jest widoczny dla kierowcy już z odległości 120 metrów. Osoba, która nie ma odblasków, zaledwie z odległości 30 metrów. To zbyt mało, żeby kierowca mógł odpowiednio zareagować.

Źródło KPP w Namysłowie

1939
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W niedziele do 25 września o godzinie 12:00 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na remontowanym odcinku autostrady A4.

Wiadomości

Ostrzegamy przed oszustwami związanymi z inwestowaniem w kryptowaluty. Nie ulegajmy wizjom szybkiego i dużego zysku.

Sport

Miejskie Zawody Sportowo-Pożarnicze Opole 2022 Galeria Foto 572

Z ostatniej chwili

W piątek 23 września w godzinach wieczornych do dyżurnego policji wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu na ul. Wyzwolenia w Ozimku.