Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Funkcjonariusze opolskiej KAS kontrolują czas pracy kierowców.

Rutynowe kontrole prowadzone przez KAS wykazują liczne nieprawidłowości w czasie pracy kierowców samochodów ciężarowych

zatrzymanie samochodu z automatami do gier, policja skarbowa,

Rutynowe kontrole prowadzone przez KAS wykazują liczne nieprawidłowości w czasie pracy kierowców samochodów ciężarowych. Za niekompletne dane na karcie kierowcy lub ingerencję w prawidłowość pomiaru drogomierza grożą sankcje karne i administracyjne oraz odpowiedzialność karna za popełnienie przestępstwa.
W listopadzie funkcjonariusze opolskiej KAS podczas kontroli czasu pracy kierowców samochodów ciężarowych stwierdzili liczne naruszenia przepisów ustawy o transporcie drogowym. W pierwszym przypadku na karcie kierowcy brakowało wszystkich wymaganych danych potwierdzających okresy aktywności kierowcy. Funkcjonariusze stwierdzili łącznie 18 naruszeń, za które kierujący pojazdem został ukarany mandatami karnymi. W drugim zatrzymanym pojeździe funkcjonariusze wykryli zamontowany magnes na impulsatorze służący do zakłócania pracy tachografu i wskazań prędkościomierza licznika przebiegu. W tym przypadku kontrolujący także ukarali kierowcę mandatem, z kolei właścicielowi firmy przewozowej grozi kara administracyjna w kwocie 10 tys. zł. Za nieuprawnioną ingerencję w prawidłowość pomiaru drogomierza grozi odpowiedzialność karna na podstawie art. 306a Kodeksu karnego.
Sprawę prowadzi obecnie Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Opolskich.
Krajowa Administracji Skarbowa dba o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Regularne kontrole pojazdów ciężarowych mają na celu zwalczanie nieprawidłowości i nadużyć m. in. w obszarze czasu pracy kierowców. Źródło Kas Opole

1098
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Funkcjonariusze opolskiej Krajowej Administracji Skarbowej(KAS) znaleźli 68 kg marihuany w busie skontrolowanym na autostradzie A4.

Wiadomości

Dolnośląska i opolska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wspólnie zlikwidowały grupę przestępczą zajmującą się nielegalnym hazardem.

Wiadomości

Opolska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wykryła nieprawidłowości w rozliczeniach podatku u źródła w firmie z branży deweloperskiej.

Z ostatniej chwili

Funkcjonariusze opolskiej KAS przeprowadzili kontrolę na jednym z targowisk w województwie opolskim.