Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Dzięki czujności policjantki, nietrzeźwy 66-latek kierowca został zatrzymany.

Funkcjonariuszka strzeleckiej komendy w czasie wolnym od służby zatrzymała kierowcę audi, który był pod wpływem alkoholu

Dzięki czujności policjantki, nietrzeźwy 66-latek kierowca został zatrzymany.

Funkcjonariuszka strzeleckiej komendy w czasie wolnym od służby zatrzymała kierowcę audi, który był pod wpływem alkoholu.

Policjantka zwróciła uwagę na mężczyznę, który pił alkohol na ławce, a następnie poszedł do zaparkowanego kilka metrów dalej auta. Nieodpowiedzialny kierowca uruchomił silnik, jednakże funkcjonariuszka uniemożliwiła mu jazdę i wezwała na miejsce patrol Policji.

Służba w policji nie kończy się w momencie zdjęcia munduru. Potwierdziła to funkcjonariusza z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich. Kilka dni temu w jednej z miejscowości w powiecie strzeleckim policjantka będąc w czasie wolnym od służby zauważyła mężczyznę, który na ławce spożywał alkohol, a następnie po jego wypiciu poszedł do zaparkowanego parę metrów dalej samochodu.

Mężczyzna wsiadł do auta i uruchomił silnik. Obserwująca tą sytuację policjantka pobiegła do pojazdu,wyciągnęła kluczyk ze stacyjki i uniemożliwiła mu dalszą jazdę. Policjantka powiadomiła dyżurnego strzeleckiej komendy o zdarzeniu.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze ruchu drogowego przebadali mężczyznę alkomatem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, którego wynik wskazał prawie pół promila. 66-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o powstrzymywanie się od spożywania alkoholu i ryzykowania jazdy pod jego wpływem. Ryzyko spowodowania wypadku przez kierującego pod wpływem alkoholu jest duże i często staje się przyczyną wielu tragedii, gdzie na drodze giną bądź tracą zdrowie ludzie.

Policja apeluje do wszystkich uczestników dróg, aby w przypadku zauważenia osób lub pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze niezwłocznie informowali o tym Policję na telefon alarmowy 112.

Źródło KPP w Strzelcach Opolskich

1565
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W poniedziałek 4 grudnia o godzinie 18:02 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o pożarze wiaty w Krzanowicach na ulicy Wakacyjnej.

Wiadomości

Dzielnicowa z Namysłowa wracała ze swoją rodziną do domu. Było już ciemno, a trasa była zaśnieżona.

Wiadomości

Kradzież, kradzież z włamaniem czy kierowanie pod wpływem alkoholu - takich przestępstw dopuścili się skazani przez sądy mieszkańcy Opola.

Z ostatniej chwili

W niedzielę 3 grudnia o godzinie 15:20 służby ratunkowe odebrały zgłoszenie o wypadku na obwodnicy Niemodlina na DK46 na wysokości