Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Działania trzeźwy poranek na krajowej 94.

Od wczesnych godzin porannych policjanci z Brzegu prowadzili dziś działania pn. „Trzeźwy poranek”.

Działania trzeźwy poranek na krajowej 94

Od wczesnych godzin porannych policjanci z Brzegu prowadzili dziś działania pn. „Trzeźwy poranek”.

Celem działań było wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców oraz znajdujących się pod wpływem środków odurzających. Funkcjonariusze przebadali kilkuset kierowców – spośród nich 3 było nietrzeźwych i dwóch po użyciu alkoholu.

Akcja trwała 3 godziny. Policjanci wstępnie podsumowali działania. Sprawdzili trzeźwość kilkuset kierujących. Aż 3 z nich zdecydowało się na kierowanie pod wpływem alkoholu. Pierwszy mężczyzna został zatrzymany o godzinie 5:20 na krajowej 94. 40-letni właściciel volkswagena w organizmie miał ponad 0,5 promila alkoholu. Kilka minut później w tym samym miejscu policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. 63-latek kierował ciężarowym manem. Badanie na urządzeniu pokazało, że w organizmie ma ponad 0,5 promila alkoholu. Ostatni z nietrzeźwych to 55-letni kierowca ciężarowego dafa. Mężczyzna w organizmie miał ponad promil alkoholu.

Cała trójka straciła swojej uprawnienia do kierowania. Musi się teraz liczyć z karą do 2 lat więzienia, sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i wysoka grzywną.

Pamiętajmy!

Kierowanie pod wpływem alkoholu stwarza zagrożenie nie tylko dla nietrzeźwego kierowcy, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli widzimy, że ktoś może kierować pod wpływem alkoholu, to poinformujmy służby dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Nie bądźmy obojętni.

Źródło KPP w Brzegu

2661
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W ostatnich dniach policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli właściciela skody. Powodem kontroli była nadmierna prędkość.

Wiadomości

34-latek miał znęcać się psychicznie, fizycznie oraz ekonomicznie nad swoją rodziną już od dłuższego czasu.

Z ostatniej chwili

W środę 29 listopada parę minut po godzinie 07:00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku na ul. Piastowskiej w Opolu koło Urzędu

Wiadomości

33-latek rzucił się pod nadjeżdżający pociąg na dworcu w Kędzierzynie-Koźlu.