Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Dwóch nietrzeźwych kierowców zatrzymanych podczas weekendu na terenie Prudnika.

W obu przypadkach do zatrzymania doszło na terenie Prudnika. W sobotę, tuż przed godziną 19:00

Dwóch nietrzeźwych kierowców zatrzymanych podczas weekendu na terenie Prudnika.

W obu przypadkach do zatrzymania doszło na terenie Prudnika. W sobotę, tuż przed godziną 19:00 dyżurny prudnickiej komendy otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy audi, który miał jeździć w centrum miasta. Oficer dyżurny natychmiast informację przekazał podległym patrolom. Już chwilę po zgłoszeniu, policjanci zauważyli wskazany pojazd, którego kierujący na widok radiowozu wjechał ogrodzenie.

Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość siedzącego za kierownicą 40-letniego mężczyzny. Wynik przeprowadzonego badania wykazał, że mieszkaniec Opola miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Do drugiego zdarzenia doszło, około 1:00 w nocy z niedzieli na poniedziałek, gdzie 20-latek kierujący bmw wjechał w przydrożną latarnię. W tym przypadku badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Na szczęście, zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku nikomu nic się nie stało. Nieodpowiedzialni kierowcy już stracili prawo jazdy. Teraz odpowiedzą za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo grozi im kara nawet do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz minimalnie 5000 złotych grzywny.

PAMIĘTAJMY!!!

Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy w konfrontacji z prawidłowo poruszającymi się uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Źródło KPP w Prudniku

1015
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W środę 6 lipca o godzinie 12:34 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku w miejscowości Dobrzeń Wielki.

Wiadomości

Wymówki, usprawiedliwienia, wskazywanie na jakieś "szczególne okoliczności" - kierowcy zatrzymani za jazdę pod wpływem alkoholu tłumaczą

Z ostatniej chwili

We wtorek 5 lipca po godzinie 12:00, na trasie Namysłów-Smarchowice Śląskie dachował 19-letni kierowca renaulta.

Z ostatniej chwili

We wtorek 5 lipca po godzinie 16:00 służby ratunkowe dostały zgłoszenie z nr alarmowego 112 o wypadku na skrzyżowaniu ulic Ozimska,