Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Dwie ofiary śmiertelne, jedna osoba w ciężkim stanie. 26-letni kierowca volvo z zarzutami.

Dwie młode osoby nie żyją, trzecia odniosła poważne obrażenia, a czwarta może trafić do więzienia.

wypadek śmiertelny pod bierzowem

Dwie młode osoby nie żyją, trzecia odniosła poważne obrażenia, a czwarta może trafić do więzienia. To tragiczny bilans piątkowego (20.11) wypadku na drodze wojewódzkiej 403 pod Bierzowem. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Strzelinie.
Piątek, kilka minut przed godz. 20. Na dolnośląskim odcinku DW 403 pod Bierzowem dochodzi do zderzenia dwóch osobówek. W volvo podróżuje jedynie kierowca, 26-letni mieszkaniec powiatu nyskiego, z kolei w hondzie kierowanej przez 24-letniego mieszkańca powiatu brzeskiego znajdują się jeszcze trzy inne osoby, w tym 20-letnia opolanka oraz jej 24-letni chłopak. Z nieoficjalnych informacji wynika, że grupa znajomych miała udać się na krótki, weekendowy wypoczynek. Niestety, nie dojechali.
Z ustaleń policji wynika, że kierowca volvo z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia czołowo – bocznego z hondą accord.
– Kierujący samochodem osobowym marki volvo, 26-letni mieszkaniec powiatu nyskiego, na prostym odcinku drogi z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem marki honda accord, kierowanym przez 24-letniego mieszkańca powiatu brzeskiego. W wyniku tego zdarzenia wszyscy pasażerowie i kierowcy odnieśli obrażenia. Dwie osoby poniosły śmierć na miejscu, to 20 i 24-letni mieszkańcy powiatu opolskiego – mówi nam mł. asp. Łukasz Porębski, oficer prasowy KPP w Strzelinie.
Śledztwo w sprawie wypadku ze skutkiem śmiertelnym prowadzi Prokuratura Rejonowa w Strzelinie. 26-latek przebywa w policyjnej izbie zatrzymań. Jeszcze dzisiaj (23.11) zapadnie decyzja, czy trafi do aresztu na dłużej.
– Kierowca podejrzany o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym przebywa na Komendzie Powiatowej Policji w Strzelinie. W tej sprawie wszczęto śledztwo i zgodnie z kodeksem postępowania karnego mężczyzna zostanie dzisiaj dodatkowo przesłuchany. Dopiero później prokurator podejmie decyzję, czy zostaną zastosowane wobec niego jakieś środki zapobiegawcze, czy zostanie skierowany wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie – wyjaśnia nam prok. Beata Wojnarowska, zastępca prokuratora rejonowego w Strzelinie.
Dodajmy, że na miejscu wypadku zostały przeprowadzone oględziny pod nadzorem prokuratora przy udziale biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Miejsca uszkodzeń obu pojazdów (strony od skrajni jezdni, zderzenie czołowo-boczne) są dość nietypowe dla wypadków, do których dochodzi na prostych odcinkach dróg w momencie wymijania się samochodów. Źródło www.brzeg24.pl

26477
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Uncategorized

W Starostwie Powiatowym w Strzelcach Opolskich odbyło się uroczyste powołanie na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w

Z ostatniej chwili

Pośpiech jest złym doradcą, a do tego nie popłaca. Przekonał się tym 68-letni kierowca volkswagena polo.

Wiadomości

Do mundurowych pełniących służbę na nocnej zmianie podszedł zbłąkany pies. Nie widząc w pobliżu właściciela, policjanci zaopiekowali się czworonogiem.

Wiadomości

Funkcjonariusze z Brzegu zatrzymali trzech mieszkańców powiatu brzeskiego. Mężczyźni odpowiedzą za kradzież w jednej z drogerii w mieście.