Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Dwaj mężczyźni zatrzymani za włamanie do plebanii.

Za cel główny obrali sobie samochody i sprzęt elektroniczny. Na swoim koncie mają również włamanie do plebanii na terenie gminy Branice.

włamanie do plebani, dachowanie, dachowanie buszyce, powiat brzeg, trejon brzeg, wypadki, gazeta opolska, wiadomości opolskie, informacje opolskie,

Za cel główny obrali sobie samochody i sprzęt elektroniczny. Na swoim koncie mają również włamanie do plebanii na terenie gminy Branice. Dwaj mężczyźni, którzy na przełomie kilku miesięcy włamywali się i kradli, wpadli w ręce głubczyckich policjantów. Usłyszeli już zarzuty. Obaj muszą się teraz liczyć z karą nawet 10 lat więzienia.

20-letni mieszkaniec gminy Głogówek oraz 28-letni mieszkaniec Głubczyc, podejrzani są o liczne kradzieże oraz włamania, których mieli dopuszczać się na terenie kilku sąsiadujących powiatów.
Głównym celem był sprzęt elektroniczny, samochody oraz – w jednym przypadku – plebania na terenie gminy Branice. To w tamtym miejscu policjanci znaleźli kluczyki do samochodu, który jak się później okazało został skradziony kilka dni wcześniej. Między innymi to pozwoliło funkcjonariuszom wpaść na trop mężczyzn.
Sposób działania podejrzanych był zawsze podobny. Namierzali samochód, w którym znajdowały się elektronarzędzia i włamywali się do nich, a następnie kradli. Zebrane przez policjantów dowody oraz informacje pozwoliły zatrzymać dwóch podejrzanych mężczyzn. Młodszy z nich wpadł w miejscu swojej kryjówki w Prudniku, natomiast 28-latek w miejscu swojego zamieszkania na terenie Głubczyc. Wstępne, straty oszacowane przez poszkodowanych to suma ok. 40 000 złotych.
Teraz pracujący nad sprawą policjanci sprawdzają czy podejrzani nie mają na swoim koncie innych podobnych przestępstw. Usłyszeli po 8 zarzutów. Obaj musza się liczyć z kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. KPP Głubczyce

3175
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Uncategorized

W Starostwie Powiatowym w Strzelcach Opolskich odbyło się uroczyste powołanie na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w

Z ostatniej chwili

Pośpiech jest złym doradcą, a do tego nie popłaca. Przekonał się tym 68-letni kierowca volkswagena polo.

Wiadomości

Do mundurowych pełniących służbę na nocnej zmianie podszedł zbłąkany pies. Nie widząc w pobliżu właściciela, policjanci zaopiekowali się czworonogiem.

Wiadomości

Funkcjonariusze z Brzegu zatrzymali trzech mieszkańców powiatu brzeskiego. Mężczyźni odpowiedzą za kradzież w jednej z drogerii w mieście.