Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Dwaj bracia mieli pobić mężczyznę zadając mu uderzenia pałką teleskopową i maczetą. Zostali zatrzymani.

Na trzy miesiące do aresztu trafili dwaj bracia zatrzymani przez policjantów z komisariatu

Dwaj bracia mieli pobić mężczyznę zadając mu uderzenia pałką teleskopową i maczetą. Zostali zatrzymani.

Na trzy miesiące do aresztu trafili dwaj bracia zatrzymani przez policjantów z komisariatu drugiego w Opolu. Mężczyźni mieli pobić swojego znajomego zadając mu uderzenia pałką teleskopową i maczetą. W tej sprawie do policyjnych aresztów trafiły także partnerki zatrzymanych, one także usłyszały zarzuty. Za pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi do 8 lat więzienia.
3 marca policjanci z drugiego komisariatu w Opolu otrzymali zgłoszenie o pobiciu do którego miało dojść w mieszkaniu na obrzeżach miasta. O zdarzeniu funkcjonariuszy zawiadomiła kobieta, która po powrocie do mieszkania znalazła lezącego tam partnera. Mężczyzna był nieprzytomny, posiadał liczne obrażenia mogące wskazywać na pobicie. 33-latek z otwartymi złamaniami, wstrząśnieniem mózgu i innymi urazami został przetransportowany do szpitala.

Na miejsce natychmiast skierowano policjantów z grupy dochodzeniowo – śledczej. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady i dowody, przesłuchali pierwszych świadków. Kryminalni w tym czasie zajęli się typowaniem osób odpowiedzialnych za to brutalne pobicie. Wytężona praca operacyjna policjantów z komisariatu drugiego w Opolu przyniosła efekty już tego samego dnia.

Kryminalni ustalili, że związek ze sprawą ma grupa czterech osób. To właśnie dwaj bracia w wieku 25 i 33- lat mieli dopuścić się tego przestępstwa. Mężczyznom miały towarzyszyć ich partnerki. Kiedy 25-latka i rok starsza kobieta stały na czatach, podejrzani w tym czasie mieli bić pokrzywdzonego pałką teleskopową i maczetą.

Do zatrzymania całej czwórki doszło już następnego dnia. Do tej sprawy policjanci zabezpieczyli pałkę teleskopową, siekierę, maczetę. Wszyscy usłyszeli już zarzuty pobicia z użyciem niebezpiecznych narzędzi. Decyzją prokuratury 25 – latek i 33 – latek trafili do aresztu na 3 miesiące, natomiast wobec 25 i 26 – latki sąd zastosował dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju i zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za pobicie z użyciem niebezpiecznych przedmiotów, kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 8.

Źródło KMP Opole

3669
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

We wtorek 3 października o godzinie 16:14 służby ratunkowe dostały wezwanie od operatora nr alarmowego 112 o zderzenie osobówki

Z ostatniej chwili

We wtorek 3 października o godzinie 14:00 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na Alei Przyjaźni w Opolu.

Z ostatniej chwili

Podczas służby nigdy nie wiadomo, z jakimi zadaniami przyjdzie się nam mierzyć. Policjanci doprowadzali do komendy osobę poszukiwaną

Wiadomości

Blisko 200 gramów narkotyków zabezpieczyli kryminalni z Brzegu. Zatrzymani do sprawy to 28-letnia kobieta i 33-letni mężczyzna.