Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kultura

Duże zainteresowanie Forum Maturzysty

– To bardzo interesujące i potrzebne wydarzenie – podkreślali uczestnicy Forum Maturzysty zorganizowanego na Politechnice Opolskiej.

Duże zainteresowanie Forum Maturzysty

– To bardzo interesujące i potrzebne wydarzenie – podkreślali uczestnicy Forum Maturzysty zorganizowanego na Politechnice Opolskiej.

W pierwszej edycji forum wzięło udział ponad tysiąc osób.To bardzo dobra inicjatywa ze strony Politechniki Opolskiej i bardzo ciekawy pomysł. Widzę, że jest dużo osób i myślę, że w kolejnych latach będzie podobnie. Jestem zainteresowana zarówno kwestiami formalnymi związanymi z maturą, ale propozycja politechniki także mnie interesuje ponieważ zastanawiam się nad studiami na tej uczelni – mówi Martyna, maturzystka.
– Jestem zafascynowana ponieważ wszystko jest świetnie zorganizowane. Myślę, że to jest bardzo fajna opcja dla nas, dla maturzystów, którzy mogą poznać uczelnię wyższą, zobaczyć jak wygląda ona od środka – zauważa Julia Kurenda z VIII LO. – Uważam, że takie wydarzenie to bardzo interesujące doświadczenie ze względu na to, że możemy się już zapoznać ze studentami, którzy uczą się na interesujących nas wydziałach oraz mamy możliwość poznania samych wykładowców – dodaje Natalia Pawłowska z VIII LO. – Stres już się pojawia, ale staram się o nim nie myśleć. Zaczynam się po prostu przygotowywać do matury. Wzięłam udział w forum bo chciałam dowiedzieć się zarówno więcej o przebiegu samej matury jak i o Politechnice Opolskiej – relacjonuje Wiktoria Jakubowska z VIII LO.W pierwszym Forum Maturzysty na Politechnice Opolskiej wzięło udział ponad tysiąc osób. – Przed uczniami klas maturalnych rok pracy. Przygotowują się do pierwszego, tak ważnego egzaminu w ich życiu, zwanego popularnie egzaminem dojrzałości. Chcemy im w tym pomóc, dlatego zaplanowaliśmy spotkania z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu, którzy wytłumaczą jak przygotować się do matury – mówi dr inż. Aneta Kucińska-Landwójtowicz, prorektor ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym Politechniki Opolskiej.

– Chcemy także przekonać młodych ludzi, że czasy wyjeżdżania za dobrym wykształceniem i dyplomem wyróżniającym się na rynku pracy już się skończyły. Politechnika gwarantuje nie tylko dyplom uznawany przez pracodawców, ale także angaż. Z badań naszego Akademickiego Biura Karier wynika, że po roku od ukończenia studiów niemal 90% absolwentów jest zatrudnionych lub prowadzi działalność gospodarczą, ponad 70% osób wykonuje pracę zgodną z wykształceniem zdobytym na Politechnice Opolskiej. Dodam, że więcej niż 80% studentów podejmuje swoją pierwszą pracę jeszcze w trakcie studiów, ponad połowa z nich pracuje zgodnie z wykształceniem zdobywanym na Politechnice Opolskiej – dodaje dr inż. Aneta Kucińska-Landwójtowicz.

– Oprócz spotkań z ekspertami, maturzyści mogli poznać każdy z naszych wydziałów, porozmawiać z samymi studentami, dowiedzieć się więcej o naszej uczelni – relacjonuje Radosław Kucharz, przewodniczący Samorządu Studenckiego Politechniki Opolskiej.
– Forum maturzysty to bardzo potrzebna i pożyteczna idea. Po pierwsze, mamy nową formułę maturalną, po drugie, jest szansa i okazja ku temu, aby maturzystom powiedzieć jakich błędów unikać, na co zwrócić uwagę przy przygotowaniach do egzaminu – zauważa Michał Siek, opolski kurator oświaty.

Źródło Politechnika Opolska

455
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

We wtorek 25 października przed godziną 16:00 doszło do zderzenie dwóch pojazdów na ul.Prószkowskiej koło Politechniki Opolskiej na rondzie.

Z ostatniej chwili

250 słuchaczy Dziecięcej Politechniki Opolskiej uroczyście rozpoczęło w sobotę nowy rok akademicki.

Kultura

Orkiestra Politechniki Opolskiej wraz z muzykami z orkiestr partnerskich

Wiadomości

Pięć tysięcy studentów i ponad 430 nauczycieli akademickich uroczyście rozpoczęło w czwartek rok akademicki 2022/2023.