Connect with us

Hi, what are you looking for?

Dominacja i pewna wygrana ZAKSY.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z kolejną wygraną. W meczu 8. kolejki PlusLigi

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z kolejną wygraną. W meczu 8. kolejki PlusLigi kędzierzynianie bez straty seta pokonali Ślepsk Malow Suwałki, umacniając się na pozycji lidera. MVP meczu wybrany został Łukasz Kaczmarek.

Spotkanie poprzedziło uroczyste wyróżnienie byłego zawodnika Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Piotra Łukasika. Mecz rozpoczęliśmy następującym składem: Łukasz Kaczmarek, Krzysztof Rejno, Marcin Janusz, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk, Norbert Huber i Erik Shoji (libero). W roli pierwszego szkoleniowca ZAKSY, wyjątkowo, zobaczyliśmy trenera Michała Chadałę.
Już pierwsze akcje rywalizacji pokazały siłę naszego zespołu. Dłuższe wymiany kończone przez Kamila Semeniuka, równie celne zagrania Olka Śliwki na skrzydłach oraz czujna gra w bloku ZAKSY miały odzwierciedlenie na tablicy wyników (5:1). Szukając swoich sens przyjezdni nie ustrzegli się błędów własnych, podopieczni Michała Chadały grali cierpliwie i konsekwentnie, swoje noty w ataku regularnie poprawiał Łukasz Kaczmarek, naszemu atakującemu odpowiadał co prawda Bartłomiej Bołąd, jednak to kędzierzynianie dyktowali warunki (12:4). Kolejno blok Ślepska obijali Łukasz Kaczmarek i Kamil Semeniuk, do zagrań swoich kolegów na siatce Olek Śliwka dodał jeszcze celny serwis, mocno poruszając szeregi rywali. Kiedy dystans wzrósł do dziecięciu oczek przy stanie 19:10 Andrzej Kowal przywołał swoich podopiecznych do siebie. Po wznowieniu rywalizacji niemoc swojego zespołu przerwał Sapiński. W końcówce seta na boisku zobaczyliśmy jeszcze duet Bartłomiej Kluth/ Michał Kozłowski. Nasz atakujący niemal od razu zaznaczył swoją obecność na boisku pewnie obijając blok przeciwnika (22:13). Ta przewaga okazała się wystarczająca, formalności dopełnił Kamil Semenuk (25:17).
Również druga partia rozpoczęła się po myśli ZAKSY, regularność w ataku Łukasza Kaczmarka oraz punktowe bloki na Bołądziu dały nam pierwszą zaliczkę punktową. Przyjezdni nie ustrzegli się błędów własnych, a to sprzyjało zwiększaniu prowadzenia (5:3, 9:6). Wykorzystując dokładne przyjęcie swoich kolegów Marcin Janusz regularnie rozrzucał blok rywali, w zagraniach z drugiej linii bezbłędny był Kamil Semeniuk, na prawym skrzydle regularnie punktował Aleksander Śliwka i to Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle kontrolowała sytuację (13:10). Do punktów zdobywanych w ataku kapitan naszego zespołu dodał jeszcze punktowy serwis, zmuszając do rekcji trenera gości. Czujnością przy wykorzystywaniu wideoweryfikacji wykazał się jeszcze Michał Chadała i zwiększyliśmy prowadzenie do pięciu oczek (15:10). Cierpliwa gra tym razem sprzyjała naszym rywalom, stopniowe niwelowanie dystansu miało odzwierciedlenie na tablicy wyników, kiedy przy zagrywkach Piotra Łukasika goście zbliżyli się do naszej drużyny (19:17) Michał Chadała postanowił interweniować. Przerwa na żądanie trenera naszego zespołu poskutkowała, wybijając przyjezdnych z rytmu. Kolejne akcje to celne ataki Norberta Hubera czy Olka Śliwki, przybliżające ZAKSĘ do celu (23:18). Seta zakończył zerwany atak gości (25:22).
Podobnie jak w odsłonie premierowej w trzecim secie to ZAKSA rozpoczęła od mocnego uderzenia. Autowe zagrania przyjezdnych i kontry, wykorzystywane przez Łukasza Kaczmarka dały naszej drużynie kilkupunktowe prowadzenie. Szczęśliwym dla kędzierzynian okazało się ustawienie z Krzysztofem Rejno w polu serwisowym, drugi naszych środkowych – Norbert Huber imponował skutecznością w ataku (8:3). Na tak grającą ZAKSĘ zespół Andrzeja Kowala nie był w stanie znaleźć sposobu i po kolejnym ataku Łukasza Kaczmarka prowadziliśmy 10:3. Zagrania Buchowskiego i ryzyko podejmowane w polu serwisowym pozwoliło siatkarzom Ślepska odbudować się nieco (13:9), niezmiennie jednak to kędzierzynianie kontrolowali sytuację( 17:11, 19:13). Przy wymianie sił w ataku mogliśmy liczyć na duet Łukasz Kaczmarek/ Kamil Semeniuk (23:17). Rywalizację, atakiem z prawego skrzydła, zakończył Bartek Kluth (25:18).
MVP meczu – Łukasz Kaczmarek.
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:17, 25:22, 25:18)

967

Może Ci się spodobać

ZAKSA S.A. informuje o rozwiązaniu umowy z Grupą Azoty. Na chwilę obecną sytuacja finansowa klubu jest stabilna, a Zarząd we współpracy

Z radością informujemy, że doświadczony środkowy – David Smith również w kolejnym sezonie będzie bronił barw Grupy Azoty ZAKSY

Niecodzienną niespodziankę sprawili uczniom Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 w Kędzierzynie-Koźlu siatkarze Grupy Azoty ZAKSA

Sezon 2023/2024 PlusLigi kończymy na 10. miejscu. W meczu rewanżowym w Bełchatowie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała 3:2, jednak