Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Dni Otwarte na Politechnice Opolskiej.

Różnorodna tematyka warsztatów, spotkania z wykładowcami oraz studentami, wizyta w uczelnianych laboratoriach – tak

Dni Otwarte na Politechnice Opolskiej.

Różnorodna tematyka warsztatów, spotkania z wykładowcami oraz studentami, wizyta w uczelnianych laboratoriach – tak
w telegraficznym skrócie przedstawia się program Dni Otwartych na naszej uczelni, które odbędą się 23 i 24 marca.
– Dni Otwarte to propozycja nie tylko dla tegorocznych maturzystów, ale także ich młodszych koleżanek i kolegów, którzy zastanawiają się nad wyborem drogi zawodowej, uczelni i kierunku studiów. Zapraszamy wszystkie te osoby 23 i 24 marca w mury naszej uczelni, żeby poznały naszych wykładowców, studentów, nie tylko zobaczyły sale wykładowe, ale wzięły także udział w ciekawych warsztatach – informuje dr inż. Aneta Kucińska-Landwójtowicz, prorektor ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym Politechniki Opolskiej.

W programie warsztatów, które poprowadzą naukowcy naszej uczelni są propozycje przygotowane przez wszystkie wydziały. I nie tylko.
Wydział Budownictwa i Architektury zaprasza m.in. na warsztaty: „Jak pracują elementy konstrukcji budowlanych”, „Który most wytrzyma najwięcej?”, „Tajemnice geotechniki – zbuduj nasyp”, „Spoiwa powietrzne i ich właściwości”.
Z kolei Wydział Ekonomii i Zarządzania proponuje m.in. kształtowanie umiejętności strategicznego myślenia poprzez naukę gry w szachy chińskie, warsztaty analitycznego myślenia a także zajęcia pn. „Z ekonomią za pan brat – Chłopska Szkoła Biznesu” czy „Podejmowanie decyzji w warunkach niepewności i ryzyka”.

„Sterowanie dronami”, „Zrób sobie grę – prosta strzelanka”, „Zastosowanie manipulatorów oraz systemów wizyjnych w przemyśle” oraz wykład o branży IT pt. „Informatyk, czyli kto?” to część z warsztatów Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki. Z kolei Wydział Inżynierii Produkcji i Logistyki zaprasza uczniów szkół średnich np. na: „Magazynowe LEGO. Programowanie ruchu wózka widłowego”, „Gospodarowanie zapasami – sklepik z tabliczkami czekolady”, „Kultura uczestników ruchu drogowego a system bezpieczeństwa w transporcie drogowym” czy warsztaty „Fabryka statków”.

Odwiedzając Wydział Mechaniczny będzie można m.in. „Zobaczyć to, co niewidzialne – czyli kilka słów o termowizji”, dowiedzieć się „Co można zobaczyć w tunelu aerodynamicznym?”, a także wziąć udział w warsztatach na symulatorze lotu samolotem czy poznać jak wygląda diagnostyka samochodu.
Natomiast Wydział Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii zaprasza na dużą dawkę zajęć praktycznych. To np. walka w bliskim kontakcie, trening siłowy full body w trudnych warunkach a także warsztaty: „Ocena wydolności fizycznej organizmu człowieka” czy „Zimowa turystyka górska”.

Ale to nie wszystko. Uczestnicy Dni Otwartych będą mogli wziąć udział także w spotkaniu z Dariuszem Sikorskim, jednym z najlepszych specjalistów w kraju w dziedzinie motywacji, coachem, doradcą środowisk młodzieżowych, który współpracuje także z największymi firmami finansowymi w Europie oraz sportowcami – szkolił m.in. reprezentację Polski kobiet w siatkówce czy reprezentację Polski w biegach przełajowych.
Ponadto, uczniowie szkół średnich będą mieli okazję spotkać się ze studentami Politechniki Opolskiej, dowiedzieć się jak łączyć studia z podróżowaniem, jak pomóc sobie w nauce języka obcego czy jak dobrze napisać CV.
Na Dni Otwarte Politechniki Opolskiej obowiązują zapisy.

277
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Kultura

Piastonalia to największa i najważniejsza studencka zabawa w regionie. Program tegorocznej Studenckiej Wiosny Kulturalnej na Politechnice

Wiadomości

Do 5 marca czekamy na zgłoszenia szkół do konkursu „Mechaniczny by night”.

Wiadomości

W dniu 25 lutego odbędzie się drugie szkolenie w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej w ramach kampanii „Trenuj z wojskiem w ferie”.

Wiadomości

Za trzy tygodnie z budynku „Lipsk” zostanie jedynie metalowa konstrukcja – sprawdziliśmy postęp prac najważniejszej inwestycji