Derby Opolszczyzny ponownie dla ZAKSY(Wideo)

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ponownie okazali się lepsi w pojedynku derbowym ze Stalą Nysa. Mecz zakończył się wynikiem 3:0.

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ponownie okazali się lepsi w pojedynku derbowym ze Stalą Nysa. Mecz zakończył się wynikiem 3:0.
Tylko w pierwszej partii Stalowcy dotrzymywali kroku gospodarzom, a nawet więcej niż dotrzymywali. Przez większość seta prowadzili, od pierwszej piłki do stanu 17:18. Do remisu 18:18 doprowadził asem serwisowym Kamil Semeniuk. Końcówka należała do ZAKSY, która wygrała do 21.
Drugi set to deklasacja Stali. ZAKSA straciła pierwszy punkt dopiero w ósmej akcji. Na tablicy więc widniał wynik 7:0. Punktował wchodzący z ławki Michał Filip. Wysoka przewaga wzrastała, dochodząc maksymalnie do 14 punktów (18:4, 20:6). Takiej przewagi miejscowi nie mogli zaprzepaścić.
Trzeci set niewiele zmienił w sytuacji na boisku. ZAKSA zaczęła od punktu, Stal wyrównała, ale od tego momentu miejscowi robili swoje. Zakończyli seta do 19 i cały mecz 3:0.
Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany przyjmujący ZAKSY Kamil Semeniuk, który zapisał na swoim koncie 15 punktów. Wśród przyjezdnych najlepiej punktowali Filip (8 punktów) i Łapszyński (7).

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Stal Nysa 3:0 (25:21, 25:13, 25:19)

ZAKSA: Rejno, Toniutti, Staszewski, Kluth, Semeniuk, Smith, Zatorski (libero) oraz Kochanowski, Wójtowicz
Stal: Komenda, Bućko, Ben Tara, M’Baye, Lemański, Łapszyński, Ruciak (libero) oraz Dembiec (libero), Zajder, Długosz, Schamlewski, Szczurek, Filip

1430

Utalentowany środkowy, Karol Urbanowicz, dołączył do składu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Jednocześnie nasz nowy środkowy zamyka skład zespołu

Po rocznym okresie wypożyczenia Mateusz Poręba wraca do Kędzierzyna-Koźla. Z radością informujemy że 24-letni zawodnik od najbliższego sezonu

Kolejnym młodym zawodnikiem, który uzupełni skład naszego zespołu jest Maciej Nowowsiak. 23- latek będzie nabierał doświadczenia u boku

Kolejnym nowym zawodnikiem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle będzie młodzieżowy reprezentant Polski.