Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

CZAD ODSZEDŁ NA ZASŁUŻONĄ EMERYTURĘ

Pies patrolowo-tropiący Czad, po 10 latach służby w prudnickiej komendzie, odszedł na

Pies patrolowo-tropiący Czad, po 10 latach służby w prudnickiej komendzie, odszedł na zasłużoną emeryturę. Czad to 3-krotny laureat zawodów kynologicznych na szczeblu wojewódzkim oraz na Kynologicznych Mistrzostwach Policji. Owczarek niemiecki nadal będzie blisko swojego dotychczasowego opiekuna, ponieważ wprowadził się do domu starszego aspiranta Krzysztofa Babisza.

Urodzony w 2008 roku owczarek niemiecki, służbę w Policji rozpoczął w 2010 roku. Od tego czasu pies służył w Komendzie Powiatowej w Prudniku, ale wspomagał swoją pracą także inne jednostki. Podczas swojej służby Czad niejednokrotnie wskazał drogę odejścia sprawcy z miejsca zdarzenia oraz znajdował przedmioty pochodzące z kradzieży. Pomagał w poszukiwaniu zaginionych osób. Odwiedzał szkoły i z wielką ochotą uczestniczył w pokazach tresury i posłuszeństwa.
Czad, to również 3-krotny laureat zawodów kynologicznych na szczeblu wojewódzkim oraz drużynowo II na Kynologicznych Mistrzostwach Policji. Śmiało można powiedzieć, że pies Czad i jego przewodnik st. asp. Krzysztof Babisz przez wiele lat stanowili zgrany zespół. Teraz jeden z nich przechodzi na emeryturę. Jednak to nie koniec ich wspólnej drogi. Czad po zakończeniu służby na stałe wprowadził się do domu swojego dotychczasowego opiekuna.
Psiakowi dziękując za wieloletnią służbę, życzymy przede wszystkim dużo zdrowia, odpoczynku oraz wierność.

1679
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Otmuchowie, pomogli zaginionemu mężczyźnie.

Z ostatniej chwili

Mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko - kozielskiego zauważył na ruchliwej drodze wojewódzkiej 426 błąkającego się psa, który wchodził pod

Z ostatniej chwili

W piątek 31 marca po godzinie 17:00 do służb ratunkowych z nr alarmowego 112 wpłynęło zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu ulic Niemodlińska - Hallera...