Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

CZAD ODSZEDŁ NA ZASŁUŻONĄ EMERYTURĘ

Pies patrolowo-tropiący Czad, po 10 latach służby w prudnickiej komendzie, odszedł na

Pies patrolowo-tropiący Czad, po 10 latach służby w prudnickiej komendzie, odszedł na zasłużoną emeryturę. Czad to 3-krotny laureat zawodów kynologicznych na szczeblu wojewódzkim oraz na Kynologicznych Mistrzostwach Policji. Owczarek niemiecki nadal będzie blisko swojego dotychczasowego opiekuna, ponieważ wprowadził się do domu starszego aspiranta Krzysztofa Babisza.

Urodzony w 2008 roku owczarek niemiecki, służbę w Policji rozpoczął w 2010 roku. Od tego czasu pies służył w Komendzie Powiatowej w Prudniku, ale wspomagał swoją pracą także inne jednostki. Podczas swojej służby Czad niejednokrotnie wskazał drogę odejścia sprawcy z miejsca zdarzenia oraz znajdował przedmioty pochodzące z kradzieży. Pomagał w poszukiwaniu zaginionych osób. Odwiedzał szkoły i z wielką ochotą uczestniczył w pokazach tresury i posłuszeństwa.
Czad, to również 3-krotny laureat zawodów kynologicznych na szczeblu wojewódzkim oraz drużynowo II na Kynologicznych Mistrzostwach Policji. Śmiało można powiedzieć, że pies Czad i jego przewodnik st. asp. Krzysztof Babisz przez wiele lat stanowili zgrany zespół. Teraz jeden z nich przechodzi na emeryturę. Jednak to nie koniec ich wspólnej drogi. Czad po zakończeniu służby na stałe wprowadził się do domu swojego dotychczasowego opiekuna.
Psiakowi dziękując za wieloletnią służbę, życzymy przede wszystkim dużo zdrowia, odpoczynku oraz wierność.

1228
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Dwóch mężczyzn, w wieku 61 i 65 lat, zatrzymali namysłowscy kryminalni. Są oni podejrzani o znęcanie się nad kilkumiesięcznym szczeniakiem.

Z ostatniej chwili

Człowiek w wodzie - takie zgłoszenie otrzymały służby ratunkowe w poniedziałek, 10 stycznia kwadrans po godzinie 10.

Z ostatniej chwili

Dzisiaj (14.11), około godz. 17:35 do służb wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu kobiety na ul. Wyszyńskiego.

Wiadomości

To kolejny krok w budowie Grup Poszukiwawczo - Ratowniczych z psami w WOT,