Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Cudzą kartą płacił za alkohol i papierosy 17 razy i miał w chwili zatrzymania 4 promile. Grozi mu nawet 10 lat więzienia

Kryminalni z Olesna wytypowali i zatrzymali 34-latka podejrzanego o kradzież karty

Cudzą kartą płacił za alkohol i papierosy 17 razy i miał w chwili zatrzymania 4 promile. Grozi mu nawet 10 lat więzienia

Kryminalni z Olesna wytypowali i zatrzymali 34-latka podejrzanego o kradzież karty bankomatowej. Mężczyzna w ciągu zaledwie kilkunastu godzin 17 razy zapłacił nią za zakupy w sklepach monopolowych. W chwili zatrzymania miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Usłyszał już zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem za co może grozić mu nawet 10 lat więzienia.

3 września przed południem kryminalni z oleskiej komendy zatrzymali 34-letniego mieszkańca Olesna podejrzewanego o kradzież portfela, pieniędzy i karty bankomatowej. Podczas zatrzymania policjanci zabezpieczyli przy nim kartę bankomatową na nazwisko i imię innej osoby.

Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna dzień wcześniej późnym popołudniem wykorzystując chwilową nieuwagę zabrał portfel 55-letniemu mieszkańcowi Olesna i jeszcze tego samego dnia zaczął korzystać z jego karty bankomatowej. Właściciel karty dowiedział się o tym dopiero po wizycie funkcjonariuszy.

Śledczu ustalili, że zatrzymany w ciągu niespełna kilkunastu godzin 17 razy posłużył się skradziona kartą, płacąc nią zbliżeniowo za alkohol i papierosy. Łącznie z konta pokrzywdzonego zniknęło prawie 300 złotych. 34-latek w chwili zatrzymania był kompletnie pijany. Alkomat wykazał w jego organizmie prawie 4 promile alkoholu. Podejrzany po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem, do których się przyznał. Teraz grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Źródło KPP Olesno Foto Archiwum

2083
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Blisko 80 gramów amfetaminy zabezpieczyli policjanci z Brzegu. Do sprawy zatrzymali 33-letniego kierowcę audi.

Z ostatniej chwili

W nocy na rondzie obok Makro na obwodnicy Opola ciężarówka przewożąca cement przewróciła się na bok.

Z ostatniej chwili

W czwartek 1 grudnia o godzinie 19:05 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na DK46 na trasie Opole-Niemodlin w miejscowości

Wiadomości

Dla każdego z nas pierwsze tygodnie grudnia to czas przedświątecznych przygotowań, szukania dobrych okazji i robienia prezentów bliskim.