Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sport

Cała Polska oszalała na punkcie morsowania. Ale czy morsowanie jest dla wszystkich?

Zbyt częste morsowanie, bez przygotowania, bez wiedzy o swoim organizmie może być niebezpieczne

Cała Polska oszalała na punkcie morsowania. Ale czy morsowanie jest dla wszystkich?

– Zbyt częste morsowanie, bez przygotowania, bez wiedzy o swoim organizmie może być niebezpieczne – podkreśla dr Przemysław Domaszewski z Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej, który systematycznie morsuje od lat.

Zanurzanie ciała w zimnej wodzie zyskuje coraz więcej zwolenników. W weekendy na opolskich kamionkach można spotkać coraz więcej osób, które chcą spróbować morsowania. Ale też nie wszystkie do końca wiedzą jak dokładnie morsowanie powinno wyglądać.- Ostatnio obserwuję coś w rodzaju zawodów, kto wytrzyma w wodzie dłużej. Nierzadko widzę chude osoby, które siedzą w wodzie po 20 minut, co na pewno nie będzie miało pozytywnego wpływu a wręcz przeciwnie. Standardowy, średni czas jaki powinniśmy spędzić w wodzie to 3-4 minuty, 1-2 razy w tygodniu, maksymalnie trzy – wylicza dr Przemysław Domaszewski z Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej, który jednocześnie zaznacza, że morsowanie nie jest dla wszystkich. Modzie na morsowanie nie powinny ulegać osoby z chorobami autoimmunologicznymi czy chorzy na serce.

Jeśli zdecydujemy się na morsowanie, warto zrobić to pod okiem doświadczonej osoby, początkujące osoby nie powinny morsować same. Wskazane są rękawiczki, czapka i buty do wody. Przed wejściem do wody należy zrobić rozgrzewkę, ale należy uważać, żeby się nie spocić.

Zdjęcie P. Domaszewskiego

2205
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Kultura

Piastonalia to największa i najważniejsza studencka zabawa w regionie. Program tegorocznej Studenckiej Wiosny Kulturalnej na Politechnice

Z ostatniej chwili

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny.

Wiadomości

Na terenie całego województwa Opolskiego wystąpi silny wiatr osiągający w porywach do 80 km/h.

Wiadomości

W dniu 25 lutego odbędzie się drugie szkolenie w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej w ramach kampanii „Trenuj z wojskiem w ferie”.