Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

BRZESKA POLICJA PROWADZI NABÓR DO SŁUŻBY

Wielu z Was na pewno zastanawia się nad wyborem swojej drogi życiowej i zawodowej. Wielu chciałoby wstąpić do Policji

policja w brzegu, policja brzeg, prostozopolskiego.pl,

Wielu z Was na pewno zastanawia się nad wyborem swojej drogi życiowej i zawodowej. Wielu chciałoby wstąpić do Policji, jednak nie wie czym policjanci w codziennej służbie się zajmują. Widzimy patrolujących miasto funkcjonariuszy oraz radiowozy przemykające ulicami. Ale co dalej, jak to wygląda z drugiej strony?Jeśli chcesz się dowiedzieć, przyjdź do nas, a my odpowiemy na twoje pytania. Przybliżymy Ci jak wygląda służba policjantów prewencji, drogówki i kryminalnych. Postaramy się rozwiać twoje wątpliwości i wzbudzić zainteresowanie. Jesteśmy w każdy dzień roboczy do godziny 15:30, w Zespole ds. Kadr i Szkolenia KPP w Brzegu przy ul. Robotniczej 10. Wcześniej prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 47 86 334 68 i 47 86 332 33. Dokumenty możesz również złożyć w dogodnym dla Ciebie czasie u oficera dyżurnego:
w Komendzie Powiatowej Policji w Brzegu ul. Robotnicza 10,w Komisariacie Policji w Grodkowie ul. Sportowa 5,w Komisariacie Policji w Lewinie Brzeskim ul. Kościuszki 47Służbę w Policji może pełnić:obywatel polski o nieposzlakowanej opinii;który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe;korzystający z pełni praw publicznych;posiadający co najmniej średnie wykształcenie; posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych;podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować;dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych przepisach o ochronie informacji niejawnych.Aby nie kierować się znalezionymi na różnych forach i portalach społecznościowych informacjami, które nie zawsze są wiarygodne, zachęcamy do przeglądania stron policyjnych oraz subskrybowania konta „Opolski Rekrut” na facebooku i youtube. Na tym fanpage, stworzonym przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, zobaczysz jak wygląda rekrutacja, kurs i służba. Do obejrzenia jest kilkanaście odcinków. Z tych krókich filmów dowiesz się jak wygląda rekrutacja, test sprawności fizycznej czy multiselekt. Dodatkowo na facebookowym profilu „Opolski Rekrut” asp. sztab. Piotr Chwastowski odpowie na Wasze pytania dotyczące rekrutacji i służby.
Zainteresowanych zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej – http://bip.brzeg.kpp.policja.gov.pl/140/rekrutacja-do-sluzby-w – pod tym linkiem pobierzesz niezbędne dokumenty i dowiesz się jakie trzeba spełnić wymogi, żeby wstąpić w nasze szeregi.
Kilka cennych informacji dla tych, którzy chcą rozpocząć proces rekrutacji:Kandydatów do służby w Policji, przystępujących do etapów postępowania kwalifikacyjnego, prosimy o posiadanie przy sobie przedmiotów ochrony osobistej umożliwiających zakrycie ust i nosa, a także rękawiczek jednorazowych lub środków do dezynfekcji rąk.W przypadku realizowania etapu testu wiedzy i testu sprawności fizycznej w szkołach Policji, przedmioty ochrony osobistej umożliwiające zakrycie ust i nosa, a także rękawiczki jednorazowe lub środki do dezynfekcji rąk, kandydaci będą zobowiązani używać w pomieszczeniach zamkniętych szkoły z wyjątkiem rozgrzewki, zapoznania się z torem przeszkód oraz w trakcie testu sprawności fizycznej.Podyktowane jest to koniecznością zapewnienia reżimu sanitarno-epidemicznego, w związku ze stanem epidemii wirusa SARS-CoV2, w celu zapewnienia bezpieczeństwa kandydatom oraz funkcjonariuszom i pracownikom Policji. KPP w Brzegu

1330
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W niedzielę 3 lipca wpłynęło do SK KP PSP w Krapkowicach o godzinie 20:00 o zdarzenia na autostradzie A4 na 244 km w kierunku...

Wiadomości

W Niedzielę 3 lipca o 17:21 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krapkowicach otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku

Wiadomości

Niestety wciąż zdarzają się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy pod wpływem alkoholu siadają za kierownicami swoich samochodów.

Z ostatniej chwili

W sobotę 2 lipca przed godziną 19:00 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku na DK45 na trasie Opole-Kluczbork w miejscowości Jełowa.