Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Brzeg: 8-letnie dzieci utknęły w windzie.

Awarie dźwigów osobowych zdarzają się nierzadko, ale dla osób znajdujących się wewnątrz windy taka sytuacja z pewnością jest bardzo

Brzeg: 8-letnie dzieci utknęły w windzie.

Awarie dźwigów osobowych zdarzają się nierzadko, ale dla osób znajdujących się wewnątrz windy taka sytuacja z pewnością jest bardzo stresująca.

Szczególnie dla dzieci, które mogą nie wiedzieć, jak wówczas się zachować. Takie zdarzenie miało miejsce wczoraj (21.03) w Brzegu.
„Około godz. 17:35 wpłynęło zgłoszenie, że dwoje dzieci utknęło w windzie budynku przy ul. Ofiar Katynia. Dźwig osobowy zatrzymał się między piętrami, a wewnątrz znajdował się 8-letni chłopiec i 8-letnia dziewczynka. Do akcji zadysponowany został jeden zastęp JRG z Brzegu. Nasze działania głównie polegały na odłączeniu zasilania windy, otwarciu drzwi i ewakuowaniu dzieci, a następnie przekazaniu pod opiekę rodziców” – mówi nam asp. Marek Zagórski z Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.

Dodajmy, że dzieci miały przy sobie telefon i cały czas pozostawały w kontakcie z mamą. Na razie nie wiadomo co było bezpośrednią przyczyną wystąpienia awarii dźwigu osobowego.

Źródło www.brzeg24.pl Foto Paweł

883
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W piąte 9 czerwca po godzinie 20 na DK 42 w miejscowości Gierałcice Małe doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych.

Z ostatniej chwili

W piątek 9 czerwca 2023 roku na terenie województwa opolskiego do godziny 20:00 odnotowano 50 zdarzeń związanych z warunkami atmosferycznymi.

Z ostatniej chwili

Przypomnijmy osoby od 10- 18 roku życia do poruszania się rowerem, hulajnogą elektryczną czy też urządzeniem transportu osobistego

Z ostatniej chwili

W piątek 9 czerwca około godziny 13:00 wpłynęło zgłoszenie o wypadku na DK94 na trasie Opole- Strzelce Opolskie.