Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

BRACIA BEZ UPRAWNIEŃ HOLOWALI WRAK POJAZDU.

Kierujący seatem holował opla ulicami miasta. Za kierowcą pojazdów bracia – jak się

BRACIA BEZ UPRAWNIEŃ HOLOWALI WRAK POJAZDU.

Kierujący seatem holował opla ulicami miasta. Za kierowcą pojazdów bracia – jak się okazało, obaj bez uprawnień. Holowany pojazd bez szyb, z uszkodzonym układem kierowniczym i hamowania. Dodatkowo bez ważnych badań technicznych i ubezpieczenia. Dla policjantów ruchu drogowego sytuacja była jasna – dalsze holowanie w takich warunkach było wykluczone.
Kilka dni temu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego jadąc ulicą Strzelecką zauważyli osobowego opla którego holował kierujący seatem. Uwagę mundurowych zwrócił stan techniczny niesprawnego pojazdu. Auto nie miało szyb, świateł, nie było oznaczone w sposób wskazujący na holowanie. Mundurowi przystąpili więc do kontroli drogowej.

Okazało się, że stan techniczny pojazdu to nie jedynym problemem. Obaj kierowcy nie posiadali uprawnień do kierowania, a holowany pojazd nie miał ważnych badań technicznych i ubezpieczenia o odpowiedzialności cywilnej. Obaj mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi, a dalsze holowanie w takich warunkach nie mogło być kontynuowane.

Kierowco Pamiętaj !

Zanim przystąpisz do holowania upewnij się, że auto posiada ważną polisę OC i przegląd techniczny, a także sprawne układ hamulcowy, układ kierowniczy i oświetlenie zewnętrzne. Oczywiście w samochodzie holowanym musi siedzieć kierowca posiadający odpowiednie uprawnienia do kierowania pojazdem. Oświetlenie w samochodzie holującym zawsze musi być włączone (światła mijania), natomiast nie musimy włączać świateł w aucie holowanym – uruchomienie świateł pozycyjnych wymagane jest jedynie w okresie obniżonej widoczności.

Warto również pamiętać, żeby nie włączać świateł awaryjnych – ich użycie nie tylko nie jest wymagane, ale niezgodne z przepisami. Najważniejsze jest, aby za tylną szybą auta holowanego, po jej lewej stronie, umieścić trójkąt ostrzegawczy.

Holowanie auta jest możliwe wszędzie, oczywiście poza autostradami. Warto pamiętać, że podczas holowania obowiązują nas inne ograniczenia prędkości. I tak w mieście nie możemy poruszać się szybciej niż 30 km/h, natomiast poza terenem zabudowanym, prędkość nie może przekraczać 60 km/h.

Źródło KMP Opole

2800
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W czwartek 30 marca o godzinie 6:40 służby ratunkowe dostały wezwanie na numer alarmowy 112 o wypadku na obwodnicy północnej Opola.

Z ostatniej chwili

W czwartek 30 marca o godzinie 12:13 wpłynęło zgłoszenie z nr alarmowego 112 o pożarze budynku w Prószkowie na rynku.

Wiadomości

Sześć zastępów straży pożarnej zadysponowano dzisiaj (29.03) do pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym w Goli Grodkowskiej.

Z ostatniej chwili

Policjanci z Krapkowic zatrzymali na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa mężczyznę i kobietę, podejrzanych o kradzieże w jednej