Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

„BORÓWKOWY” OSZUST

Dzielnicowi z tomaszowskiej komendy zatrzymali 36-letniego obywatela Łotwy, który na portalu ogłoszeniowym skupował borówkę amerykańską

"BORÓWKOWY" OSZUST

Dzielnicowi z tomaszowskiej komendy zatrzymali 36-letniego obywatela Łotwy, który na portalu ogłoszeniowym skupował borówkę amerykańską nie płacąc sprzedawcom za owoce.

Mężczyzna kupił 10 ton borówki oszukując 4 osoby na łączną kwotę ponad 100 tys. zł. W tej sprawie usłyszał 25 zarzutów i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci ustalają kolejnych pokrzywdzonych.

Cały przestępczy proceder trwał od lipca tego roku. Z ustaleń tomaszowskich policjantów wynika, że 36-letni obywatel Łotwy za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego OLX skupował borówkę amerykańską. Sprzedaż zaoferowały cztery osoby: troje mieszkańców powiatu tomaszowskiego i mieszkaniec powiatu jarosławskiego w województwie podkarpackim.

Część z tych osób sama dostarczała 36-latkowi borówkę do skupu, a po część owoców mężczyzna sam się „fatygował”. Za każdym razem deklarował sprzedawcom zapłatę za owoce w późniejszym terminie, jednak pieniądze nigdy do nich nie dotarły. W konsekwencji mężczyzna kupił blisko 10 ton owoców o łącznej wartości około 110 tys. zł.

Kiedy jedna z pokrzywdzonych zdecydowała się zgłosić ten fakt na policję, oszust jeszcze tego samego dnia został zatrzymany przez tomaszowskich dzielnicowych. Dzięki szybkiej interwencji funkcjonariuszy sprawca został ujęty na gorącym uczynku, kiedy próbował dokonać kolejnej transakcji.

Na tym etapie postępowania mężczyzna usłyszał już 25 zarzutów, a sąd zastosował wobec niego karę aresztu na okres trzech miesięcy. W przeszłości mężczyzna był już notowany za podobne przestępstwa.

Prowadzona przez tomaszowskich śledczych sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci ustalają pokrzywdzonych na terenie kraju, którzy padli ofiarą nieuczciwego 36-latka.

młodszy aspirant Monika Ryczek

Źródło KPP w Lubinie

1735
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Nietrzeźwych kierowców wciąż nie brakuje na naszych drogach, a najlepszym przykładem jest miniony weekend oraz poniedziałkowy poranek.

Wiadomości

Kierowca peugeota w wyniku nieprawidłowo wykonanego manewru wyprzedzania o mało nie spowodował czołowego zderzenia z osobówką, którą kierował

Z ostatniej chwili

We wtorek przed godziną 15:00 ratownik medyczny jadący na rowerze ulicą Książąt Opolskich w Opolu zauważył leżącego na chodniku nieprzytomnego

Wiadomości

Inspektorzy z kędzierzyńsko – kozielskiego oddziału WITD w Opolu, w ciągu zaledwie kilku dni i na tym samym punkcie kontrolnym w Reńskiej Wsi,