Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Bezpieczny powrót do szkoły w Kędzierzynie Koźlu.(Zdjęcia)

Wspólnie z Sabina Nowosielska prezydent miasta Kędzierzyn-Koźle, Paweł Masełko – Starosta Kędzierzyńsko-Kozielski, mł. insp. Hubertem

Bezpieczny powrót do szkoły w Kędzierzynie Koźlu.(Zdjęcia)

Wspólnie z Sabina Nowosielska prezydent miasta Kędzierzyn-Koźle, Paweł Masełko – Starosta Kędzierzyńsko-Kozielski, mł. insp. Hubertem Adamkiem oraz Prezesem Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Piotrem Szpaczkiem zainaugurowaliśmy akcję „Bezpieczny powrót do szkoły”.

W sąsiedztwie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 w Kędzierzynie-Koźlu zorganizowaliśmy konferencję prasową w czasie której współorganizatorzy oraz Prezes VITRONIC Polska Michał Żuchora przedstawili cele i planowany przebieg akcji.

Nie mogło zabraknąć spotkania z dziećmi, w którym dzielnie asystował nam Zaksiołek. Podczas spotkania z jedną z klas pierwszych Zaksiołek rozdał dzieciom odblaskowe gadżety a Prezydent Sabina Nowosielska, Starosta Paweł Masełko, Komendant Powiatowy Policji w Kędzierzynie-Koźlu mł. insp. Hubert Adamek oraz Prezes Michał Żuchora opowiadali o tym jak ważne jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Akcja potrwa do 11 września, a dane zgromadzone podczas akcji zostaną w pierwszej kolejności przeanalizowane wspólnie z współorganizatorami. Wynikiem tych analiz będą patrole wydziału ruchu drogowego KPP w godzinach i miejscach najczęściej popełnianych wykroczeń. Następnie zaprezentowane podczas kolejnej konferencji 25 września w Urzędzie Miasta Kędzierzyn-Koźle.

  • W czterech lokalizacjach na terenie powiatu ustawione zostały tablice zmiennej treści, informujące kierowców o tym z jaką prędkością się poruszają, ale również edukujące i dyscyplinujące ich w przypadku przekroczenia prędkości.” – mówi Michał Żuchora, Prezes VITRONIC Machine Vision Polska.
  • Oprócz tego z urządzeń otrzymamy informacje o prędkościach pojazdów oraz natężeniu ruchu drogowego w danej lokalizacji oraz o tym, czy kierowcy na widok tablicy ściągają nogę z gazu. Ponadto, wykonana będzie analiza porównawcza ruchu drogowego w trakcie trwania wakacji oraz roku szkolnego. – dodał Prezes Żuchora.

Tablice zostały zamontowane w następujących lokalizacjach:

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Cisowej – ul. J.Brzechwy
  • Szkoła Podstawowa w Cisku – ul. Planetorza 21
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 – ul. Szymanowskiego
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 – ul. Damrota

Całość akcji została sfinansowana przez VITRONIC Machine Vision Polska.

VITRONIC #VIPL #BRD #bezpiecznypowrotdoszkoly #safetyroads

KĘDZIERZYN-KOŹLE Miasto możliwości

Powiat kędzierzyńsko-kozielski

Opolska Policja“

694
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

We wtorek 5 grudnia o godzinie 04:55 służy, ratunkowe zostały powiadomione od operatora nr alarmowego 112 o wypadku na autostradzie A4

Wiadomości

Strażacy interweniują w Większycach, gdzie w poniedziałek 4 grudnia około godziny 20.00 doszło do pożaru w jednym z domów przy ulicy Łąkowej.

Z ostatniej chwili

W poniedziałek 4 grudnia o godzinie 18:02 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o pożarze wiaty w Krzanowicach na ulicy Wakacyjnej.

Wiadomości

Dzielnicowa z Namysłowa wracała ze swoją rodziną do domu. Było już ciemno, a trasa była zaśnieżona.