Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

BEZPIECZNE ZAKUPY W SIECI!

Z powodu pandemii, wielu z nas świąteczne zakupy zrealizuje w internecie. Do tego typu transakcji trzeba się odpowiednio przygotować

Z powodu pandemii, wielu z nas świąteczne zakupy zrealizuje w internecie. Do tego typu transakcji trzeba się odpowiednio przygotować. Pamiętajmy, że przestępcy wykorzystają każdą metodę, aby nas oszukać. Podpowiadamy, jak ustrzec się przed trefnymi decyzjami w sieci i bezpiecznie kupować on-line.Wiele osób już przegląda strony internetowe, aby tanio kupić wymarzony prezent świąteczny. Przed tego typu transakcjami warto upewnić się, że zakupy będą bezpieczne a nabyty towar nie rozczaruje. Dlatego musimy mieć pewność, że nasz komputer jest odpowiednio zabezpieczony programem antywirusowym. Można go bezpiecznie i legalnie ściągnąć z sieci i zainstalować. Uchroni to nasz komputer przed wirusami i programami hakerskimi, a Firewall zablokuje próby włamania się do komputera.
Korzystajmy tylko z legalnego systemu operacyjnego. Uchroni nas przed niepożądaną ingerencją osób próbujących instalować na naszym komputerze nielegalne oprogramowania celem włamania się do naszego konta bankowego lub poczty e-mail.
Korzystając z płatności za pośrednictwem kart płatniczych, dokładnie sprawdzajmy czy linki nie przekierowują nas do fałszywych stron. Warto także zainstalować tzw. oprogramowanie antyphishingowe, które wychwytuje takie fałszywe strony. Nikomu nie przesyłajmy numerów naszych kart płatniczych oraz kodów PIN. Podczas zakupów w sieci pamiętaj, by zawsze kierować się ograniczonym zaufaniem do sprzedającego. Kiedy ostatnio werfikowałeś/aś czy podane linki są prawdziwe i nikt nie podszywa się pod legalnie działające sklepy?
Kolejną pułapką mogą być maile od nieznanych adresatów lub o które nie zabiegaliśmy. Mogą prowadzić do niebezpiecznych stron lub programów. Przy płaceniu kartą kredytową sprawdzaj czy połączenie z siecią jest bezpieczne i czy przesyłane dane nie zostaną wykorzystane przez osoby nieuprawnione. Zachowaj korespondencję ze sprzedawcą, przyda się, jeśli mimo zachowania zasad ostrożności padniesz ofiarą oszusta!
Pamiętaj o aktualizowaniu oprogramowania antywirusowego! KPP w Namysłowie

621
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Kierowca audi wyprzedzał w miejscu niedozwolonym, a prowadzący ciężarowe volvo wykonał ten sam manewr na przejściu dla pieszych.

Z ostatniej chwili

Na opolskim odcinku autostrady A4, na wysokości Jankowic Wielkich, jadąca w kierunku Wrocławia ciężarówka zjechała z drogi i przewróciła się.

Z ostatniej chwili

W piątek 1 lipca po godzinie 15:00 policjanci z ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie z nr alarmowego 112 o zdarzeniu drogowym na trasie Opole

Z ostatniej chwili

W piątek 1 lipcu przed godziną 14:00 doszło do zderzenia drogowego w Namysłowie w rejonie ronda imienia Grota Roweckiego.