Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

BEZPIECZNE ZAKUPY W SIECI!

Z powodu pandemii, wielu z nas świąteczne zakupy zrealizuje w internecie. Do tego typu transakcji trzeba się odpowiednio przygotować

Z powodu pandemii, wielu z nas świąteczne zakupy zrealizuje w internecie. Do tego typu transakcji trzeba się odpowiednio przygotować. Pamiętajmy, że przestępcy wykorzystają każdą metodę, aby nas oszukać. Podpowiadamy, jak ustrzec się przed trefnymi decyzjami w sieci i bezpiecznie kupować on-line.Wiele osób już przegląda strony internetowe, aby tanio kupić wymarzony prezent świąteczny. Przed tego typu transakcjami warto upewnić się, że zakupy będą bezpieczne a nabyty towar nie rozczaruje. Dlatego musimy mieć pewność, że nasz komputer jest odpowiednio zabezpieczony programem antywirusowym. Można go bezpiecznie i legalnie ściągnąć z sieci i zainstalować. Uchroni to nasz komputer przed wirusami i programami hakerskimi, a Firewall zablokuje próby włamania się do komputera.
Korzystajmy tylko z legalnego systemu operacyjnego. Uchroni nas przed niepożądaną ingerencją osób próbujących instalować na naszym komputerze nielegalne oprogramowania celem włamania się do naszego konta bankowego lub poczty e-mail.
Korzystając z płatności za pośrednictwem kart płatniczych, dokładnie sprawdzajmy czy linki nie przekierowują nas do fałszywych stron. Warto także zainstalować tzw. oprogramowanie antyphishingowe, które wychwytuje takie fałszywe strony. Nikomu nie przesyłajmy numerów naszych kart płatniczych oraz kodów PIN. Podczas zakupów w sieci pamiętaj, by zawsze kierować się ograniczonym zaufaniem do sprzedającego. Kiedy ostatnio werfikowałeś/aś czy podane linki są prawdziwe i nikt nie podszywa się pod legalnie działające sklepy?
Kolejną pułapką mogą być maile od nieznanych adresatów lub o które nie zabiegaliśmy. Mogą prowadzić do niebezpiecznych stron lub programów. Przy płaceniu kartą kredytową sprawdzaj czy połączenie z siecią jest bezpieczne i czy przesyłane dane nie zostaną wykorzystane przez osoby nieuprawnione. Zachowaj korespondencję ze sprzedawcą, przyda się, jeśli mimo zachowania zasad ostrożności padniesz ofiarą oszusta!
Pamiętaj o aktualizowaniu oprogramowania antywirusowego! KPP w Namysłowie

814
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Uncategorized

W Starostwie Powiatowym w Strzelcach Opolskich odbyło się uroczyste powołanie na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w

Z ostatniej chwili

Pośpiech jest złym doradcą, a do tego nie popłaca. Przekonał się tym 68-letni kierowca volkswagena polo.

Wiadomości

Do mundurowych pełniących służbę na nocnej zmianie podszedł zbłąkany pies. Nie widząc w pobliżu właściciela, policjanci zaopiekowali się czworonogiem.

Wiadomości

Funkcjonariusze z Brzegu zatrzymali trzech mieszkańców powiatu brzeskiego. Mężczyźni odpowiedzą za kradzież w jednej z drogerii w mieście.