Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

BEZPIECZNE WAKACJE NA BRZESKIEJ MARINIE.

W ramach akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci spotykają się z dziećmi i rozmawiają z nimi o ich bezpieczeństwie.

BEZPIECZNE WAKACJE NA BRZESKIEJ MARINIE

W ramach akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci spotykają się z dziećmi i rozmawiają z nimi o ich bezpieczeństwie.

Zależy nam na tym, aby wakacje były radosne i szczęśliwe, a przede wszystkim bez niebezpiecznych zdarzeń. W ostatnich dniach brzeska przystań Marina gościła młodzież na półkolonii, a wczoraj podczas rodzinnego pikniku dzieci miały okazję wsiąść do policyjnego radiowozu.

Wakacje to czas wypoczynku, radości i niezapomnianych przygód. Aby były bezpieczne spotykamy się z dziećmi i młodzieżą i rozmawiamy o tym, jak je spędzić, by we wrześniu szczęśliwie wrócić do szkoły.

Odwiedzamy uczestników półkolonii i bierzemy udział w wakacyjnych festynach. Podczas tych spotkań rozmawiamy o zasadach, jakie dzieci powinny znać podczas wypoczynku nad wodą. Przypominamy o przepisach drogowych, podczas zabaw na świeżym powietrzu i jak się zachować gdy nieznajoma osoba częstuje słodkościami i proponuje wycieczkę. Mówimy o wzajemnym szacunku i przestrzegamy przed hejtem. Ostrzegamy przed konsekwencjami, zarówno tymi zdrowotnymi jak i karnymi, sięgania po alkohol i środki odurzające.

Przypominamy również o tym, aby reagować kiedy jesteśmy świadkami niebezpiecznych zachować nad wodą. Jeśli ktoś się topi natychmiast poinformujmy o tym służby ratunkowe. Natomiast w przypadku kiedy zauważamy niebezpieczne miejsca nad wodą i dzikie kąpieliska gdzie mimo zakazu osoby wchodzą do wody, możemy zareagować za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa pod wskazanym linkiem –https://opolska.policja.gov.pl/op/mapa-zagrozen-bezpiecze/5396,Krajowa-Mapa-Zagrozen-Bezpieczenstwa.html

Źródło KPP w Brzegu

410
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Nietrzeźwych kierowców wciąż nie brakuje na naszych drogach, a najlepszym przykładem jest miniony weekend oraz poniedziałkowy poranek.

Wiadomości

Kierowca peugeota w wyniku nieprawidłowo wykonanego manewru wyprzedzania o mało nie spowodował czołowego zderzenia z osobówką, którą kierował

Z ostatniej chwili

We wtorek przed godziną 15:00 ratownik medyczny jadący na rowerze ulicą Książąt Opolskich w Opolu zauważył leżącego na chodniku nieprzytomnego

Z ostatniej chwili

We wtorek 4 października w godzinach porannych policjanci z ruchu drogowego przeprowadzali kontrolę drogową w miejscowości Nakło koło Opola.