Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Bezpieczna droga do szkoły na Opolszczyźnie(Zdjęcia)

Policjanci ruchu drogowego, prewencji oraz dzielnicowi z Opolszczyzny włączyli się w ogólnopolskie działania „Bezpieczna droga do szkoły”.

Bezpieczna droga do szkoły na Opolszczyźnie(Zdjęcia)

Policjanci ruchu drogowego, prewencji oraz dzielnicowi z Opolszczyzny włączyli się w ogólnopolskie działania „Bezpieczna droga do szkoły”.

Głównym celem funkcjonariuszy jest czuwanie nad bezpieczeństwem w rejonach szkół i placówek oświatowo-wychowawczych. Policjanci zwracają szczególną uwagę na zachowania wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby przypomnieć im, że wraz z 1 września ruch pieszy i kołowy w rejonach szkół wzmaga się. O wyzwaniach, jakie stoją przed uczniami, rodzicami i policjantami rozmawialiśmy przy Szkole Podstawowej nr 15 w Opolu.

Do rozpoczęcia kolejnego roku szkolnego przygotowywali się nie tylko uczniowie, ale również policjanci. W ostatnich tygodniach wakacji policjanci ruchu drogowego sprawdzali stan oznakowania dróg i urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości kierowali pisma do zarządców dróg z wnioskiem o usunięcie nieprawidłowości lub o uzupełnienie oznakowania.O wyzwaniach, jakie stoją przed uczniami, rodzicami i policjantami przy Szkole Podstawowej nr 15 w Opolu rozmawiali ekspert ruchu drogowego podkom. Tomasz Kukułka oraz sekretarz Opolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pan Dominik Grabowski. Tam też policjanci rozdawali elementy odblaskowe.

Od początku roku szkolnego, policyjne patrole pełniące służbę w rejonach szkół zwracają uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego zarówno kierujących, jak i pieszych. Funkcjonariusze przypominają kierującym pojazdami o zachowaniu ostrożności w pobliżu szkół i placówek oświatowych (przejścia dla pieszych). Policjanci zwracają też uwagę, czy pojazdy zatrzymujące się przy szkołach nie powodują zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia, a także na sposób przewożenia dzieci.

Stałym elementem działań pn. „Bezpieczna droga do szkoły” są spotkania policjantów z dziećmi poświęcone bezpieczeństwu między innymi w drodze do i ze szkoły. W trakcie tych spotkań, dzielnicowi rozdadzą nasze profilaktyczne książeczki pn. „Pierwszaki”, które stanowią kompendium wiedzy o bezpieczeństwie dla najmłodszych uczniów.

Apelujemy również do rodziców, aby dokładnie upewnili się, że ich pociechy wiedzą jak rozpoznać zagrożenie i jak sobie z nim radzić. Wraz z początkiem roku szkolnego droga do/ze szkoły będzie stałym elementem w życiu dziecka, zatem, my dorośli, zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

Źródło KWP w Opolu

600
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W niedziele 2 października po godzinie 16:00 strażacy dostali wezwanie na osiedle przy ul. Koszyka w Opolu, do drzewa, które spadło na

Sport

W sobotni wieczór opolskiej Stegu Arenie odbyła się druga gala sportów alki Lewy

Z ostatniej chwili

W niedzielę 2 października o godzinie 9:30 doszło do wypadku na DW 423 w lesie pomiędzy Chorulą i Kątami Opolskimi.

Z ostatniej chwili

W sobotę 1 października o godzinie 12:20 do słuzb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu ulic 1-go Maja-Reymonta w Opolu.