Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

BEZPIECZEŃSTWO NA DROGACH W OKRESIE JESIENNO-ZIMOWYM

Prognozy synoptyków na najbliższe dni mówią, że na termometrach możemy zobaczyć wartości bliskie zeru. Jest to temperatura, która negatywnie wpływa na ogumienie letnie w naszych pojazdach. Dlatego pora już pomyśleć o wymianie opon na zimowe. To dla naszego bezpieczeństwa.Okres jesienno-zimowy, to czas kiedy warunki na drodze wymagają od nas większego refleksu i wyobraźni. Specjalnego przygotowania wymagają również nasze pojazdy. Wymiana ogumienia z letniego na zimowe, to podstawowa czynność, byśmy mogli mówić o bezpieczeństwie.
Opona letnia traci swoje wartości kiedy temperatura spada już poniżej 12 stopni Celsjusza. Mieszanka z jakiej jest wykonana taka opona staje się twarda, a co za tym idzie, nie jest przyczepna do jezdni. Może to sprawić, że w niekontrolowany sposób stracimy panowanie nad swoim pojazdem i to w najmniej odpowiedniej sytuacji. Jeżeli wybieramy się w rejony górskie, warto zaopatrzyć się również dodatkowo w łańcuchy na koła.
Ważną sprawą jest również usunięcie zlodowacenia z szyb naszego pojazdu. Dużo kierowców wykonuje tą czynność niedbale. Mając prawidłową widoczność możemy zapobiec wielu niebezpiecznym sytuacją na drodze. Dlatego poświęćmy więcej czasu o poranku na tę czynność.
Nie zapominajmy o własnym oraz innych bezpieczeństwie. Na drodze nie jesteśmy sami

480
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Jeden z naszych czytelników wysłał nam zdjęcia z nietypowego spotkania w czasie jady autem Białego Daniela.

Z ostatniej chwili

W środę 9 listopada około godziny 13:00 wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku wielorodzinnym w Kolonowskie ul. Pludrska.

Z ostatniej chwili

W środę 2 listopada przed godziną 8:00 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku w miejscowości Trzęsina, koło Osowca.

Z ostatniej chwili

Zombie,wampiry i inne strachy można było spotkać w poniedziałkowy wieczór na ul. Szymona Koszyka w Opolu.