Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

BEZPIECZEŃSTWO NA DROGACH W OKRESIE JESIENNO-ZIMOWYM

Prognozy synoptyków na najbliższe dni mówią, że na termometrach możemy zobaczyć wartości bliskie zeru. Jest to temperatura, która negatywnie wpływa na ogumienie letnie w naszych pojazdach. Dlatego pora już pomyśleć o wymianie opon na zimowe. To dla naszego bezpieczeństwa.Okres jesienno-zimowy, to czas kiedy warunki na drodze wymagają od nas większego refleksu i wyobraźni. Specjalnego przygotowania wymagają również nasze pojazdy. Wymiana ogumienia z letniego na zimowe, to podstawowa czynność, byśmy mogli mówić o bezpieczeństwie.
Opona letnia traci swoje wartości kiedy temperatura spada już poniżej 12 stopni Celsjusza. Mieszanka z jakiej jest wykonana taka opona staje się twarda, a co za tym idzie, nie jest przyczepna do jezdni. Może to sprawić, że w niekontrolowany sposób stracimy panowanie nad swoim pojazdem i to w najmniej odpowiedniej sytuacji. Jeżeli wybieramy się w rejony górskie, warto zaopatrzyć się również dodatkowo w łańcuchy na koła.
Ważną sprawą jest również usunięcie zlodowacenia z szyb naszego pojazdu. Dużo kierowców wykonuje tą czynność niedbale. Mając prawidłową widoczność możemy zapobiec wielu niebezpiecznym sytuacją na drodze. Dlatego poświęćmy więcej czasu o poranku na tę czynność.
Nie zapominajmy o własnym oraz innych bezpieczeństwie. Na drodze nie jesteśmy sami

565
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Od 1 kwietnia na Opolszczyźnie do realizacji programu profilaktyki raka jelita grubego

Wiadomości

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał komunikat o przymrozkach, które nawiedzą nasze województwo.

Uncategorized

Światowa kinematografia to wiele tytułów, które warto obejrzeć nawet wiele razy. Topowe produkcje filmowe to opowieści o prawdziwych

Sport

To nie była dobra kolejka dla siatkarek i siatkarzy z naszego województwa, rywalizujących w 1 i 2 lidze.