Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Awaria na osiedlu AK. Mieszkańcy bez wody(Wideo)

W noworoczny poranek na osiedlu Armii Krajowej w Opolu wystąpiła duża awaria sieci

W noworoczny poranek na osiedlu Armii Krajowej w Opolu wystąpiła duża awaria sieci wodociągowej. Mieszkańcy ulic Fieldorfa, Hubala czy Bytnara-Rudego muszą liczyć się z tym, że przez najbliższe godziny będą bez wody w kranach.

Miejska spółka Wodociągi i Kanalizacja informację o zgłoszeniu otrzymała 1 stycznia około 10.00.
– Pękła rura zasilająca hydroforownię. Wysokie budynki między innymi przy ulicy Fieldorfa, Bytnara-Rudego czy Hubala będą, póki co, bez wody – słyszymy w Centralnym Punkcie Monitorowania WiK.
Woda wydobywająca się z pękniętej rury zalała także okoliczną piekarnię i sklep mięsny.
Strumień był tak silny, że woda pojawiła się również wokół bloków i parkingów oddalonych od miejsca awarii o kilkaset metrów.
Na miejsce zjeżdżają robotnicy, którzy usuną awarię. Na ten moment nie wiadomo, jak długo potrwają prace.

Aktualizacja
Trwa już usuwanie awarii. Jak informuje Spółdzielnia Mieszkaniowa w Opolu, przerwa w dostawie wody – zarówno ciepłej, jak i zimnej – dotyczy następujących budynków:

Fieldorfa 4 – 14
Hubala 17, 25, 27
Bytnara Rudego 17-21
Jednocześnie opolski WiK uruchomił punkty poboru wody znajdujące się przy ulicy Jana Bytnara Rudego 18 – pod siedzibą Administracji nr II Spółdzielni Mieszkaniowej w Opolu oraz pod blokiem przy ulicy Fieldorfa 4b.

Źródło Nto.pl

2744
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Niestety wciąż zdarzają się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy pod wpływem alkoholu siadają za kierownicami swoich samochodów.

Z ostatniej chwili

Na opolskim odcinku autostrady A4, na wysokości Jankowic Wielkich, jadąca w kierunku Wrocławia ciężarówka zjechała z drogi i przewróciła się.

Z ostatniej chwili

W piątek 1 lipca po godzinie 15:00 policjanci z ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie z nr alarmowego 112 o zdarzeniu drogowym na trasie Opole

Z ostatniej chwili

Do Polski trafiła już pierwsza partia z 300 zamówionych pojazdów Couguar 4x4. Zanim jednak przekazane zostaną do jednostek wojskowych