Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Awaria na osiedlu AK. Mieszkańcy bez wody(Wideo)

W noworoczny poranek na osiedlu Armii Krajowej w Opolu wystąpiła duża awaria sieci

W noworoczny poranek na osiedlu Armii Krajowej w Opolu wystąpiła duża awaria sieci wodociągowej. Mieszkańcy ulic Fieldorfa, Hubala czy Bytnara-Rudego muszą liczyć się z tym, że przez najbliższe godziny będą bez wody w kranach.

Miejska spółka Wodociągi i Kanalizacja informację o zgłoszeniu otrzymała 1 stycznia około 10.00.
– Pękła rura zasilająca hydroforownię. Wysokie budynki między innymi przy ulicy Fieldorfa, Bytnara-Rudego czy Hubala będą, póki co, bez wody – słyszymy w Centralnym Punkcie Monitorowania WiK.
Woda wydobywająca się z pękniętej rury zalała także okoliczną piekarnię i sklep mięsny.
Strumień był tak silny, że woda pojawiła się również wokół bloków i parkingów oddalonych od miejsca awarii o kilkaset metrów.
Na miejsce zjeżdżają robotnicy, którzy usuną awarię. Na ten moment nie wiadomo, jak długo potrwają prace.

Aktualizacja
Trwa już usuwanie awarii. Jak informuje Spółdzielnia Mieszkaniowa w Opolu, przerwa w dostawie wody – zarówno ciepłej, jak i zimnej – dotyczy następujących budynków:

Fieldorfa 4 – 14
Hubala 17, 25, 27
Bytnara Rudego 17-21
Jednocześnie opolski WiK uruchomił punkty poboru wody znajdujące się przy ulicy Jana Bytnara Rudego 18 – pod siedzibą Administracji nr II Spółdzielni Mieszkaniowej w Opolu oraz pod blokiem przy ulicy Fieldorfa 4b.

Źródło Nto.pl

2906
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W sobotę 26 listopada o godzinie 13:52 służby ratunkowe dostały wezwanie z nr alarmowego 112 o wypadku na trasie Opole-Kluczbork na dk45 w miejscowości...

Z ostatniej chwili

W sobotę 26 listopada o godzinie 4:00 służby ratunkowe dostały powiadomione o wypadku drogowym w miejscowości Złotniki na ul. Opolskiej.

Z ostatniej chwili

W piątek 25 listopada po godzinie 17:00 wpłynęło zgłoszenie o wypadku na opolskim odcinku autostrady A4 na 211 km kierunek Katowice.

Kultura

Gdy pogoda na zewnątrz nie zachęca do długich spacerów to znak, że nadszedł czas na relaks w towarzystwie dobrego filmu i niepowtarzalnej