Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sport

Arsen Śliwiński mistrzem Europy w kajakarstwie

Reprezentant KU AZS Politechniki Opolskiej Arsen Śliwiński
i Aleksander Kitewski zdobyli złoto na mistrzostwach Europy
w kajakarstwie.

Arsen Śliwiński mistrzem Europy w kajakarstwie

Reprezentant KU AZS Politechniki Opolskiej Arsen Śliwiński
i Aleksander Kitewski zdobyli złoto na mistrzostwach Europy
w kajakarstwie.
„Poszli jak torpeda!”, „Kapitalny start”, „Perfekcyjne wejście w ostatni dzień mistrzostw Europy”, „Polacy są wielcy, Polacy są niesamowici!” – tak media komentują sukces reprezentanta KU AZS Politechniki Opolskiej Arsena Śliwińskiego i Aleksandra Kitewskiego, którzy triumfowali w konkurencji C2 na dystansie 200 metrów. Nawet przez chwilę nie stracili pozycji lidera, o 0,673 sekundy Hiszpanów, trzecie miejsce zajęli Litwini.

Arsen Śliwiński ma na koncie wiele sukcesów i medali mistrzostw Polski, Europy i Świata. Złoto zdobył po raz pierwszy. – Oczywiście ogromnie się cieszę. Na świętowanie nie było czasu, po odebraniu medalu spakowałem łódź na przyczepę i wracałem do Polski. Może dzisiaj wieczorem się uda – mówi Arsen Śliwiński, który zaczyna wakacje. – Najbliższe plany po odpoczynku, to przygotowania do nowego sezonu, natomiast szczyt formy szykuję na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 roku – zapowiada Arsen Śliwiński.

– Bardzo się cieszę, że Arsen swoje udowodnił, zdobył złoto. Warto dodać, że w finale C2 na 200 metrów płynęła także nasza zawodniczka Ola Jacewicz, tylko, że dziewczyny popełniły błąd na starcie, później ciężko było już odrobić na tak krótkim dystansie. Trenerem kadry jest Marek Ploch, nasz były trener klubowy, który posiada niebagatelną wiedzę w temacie przygotowania zawodników, wychował mistrzów olimpijskich dla Chińczyków, dlatego taka liczba medali daje dobre perspektywy przed igrzyskami olimpijskimi – podkreśla Tomasz Wróbel, prezes KU AZS Politechniki Opolskiej.
– Ważne jest także to, że podczas takich transmisji jest mowa o naszym ośrodku. Jesteśmy na mapie kajakarskiej Polski i cieszy to, że Politechnika Opolska jest odmieniania przez różne przypadki za sprawą naszych sportowców – dodaje Tomasz Wróbel.

Źródło Politechnika Opolska

568
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Sport

W piątek i sobotę w Nysie rozegrany został siatkarki Turniej Legend im. Zdzisława Kiczyńskiego i Andrzeja Kaczmarka.

Wiadomości

Dolnośląska i opolska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wspólnie zlikwidowały grupę przestępczą zajmującą się nielegalnym hazardem.

Sport

W dniach 2-7.08.2022 w Budapeszcie odbyły się Mistrzostwa Europy w Wyciskaniu Leżąc (RAW/EQ).

Sport

Zawody w Człuchowie zakończyły tegoroczną rywalizację w motocrossowych Mistrzostwach Polski, po tym jak z organizacji ostatniej 7.