Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sport

Arkadiusz Mirecki z opolskiego HAWI Racing Team z tytułem motocrossowego mistrza Polski!

Zawody w Człuchowie zakończyły tegoroczną rywalizację w motocrossowych Mistrzostwach Polski, po tym jak z organizacji ostatniej 7.

Arkadiusz Mirecki z opolskiego HAWI Racing Team z tytułem motocrossowego mistrza Polski!

Zawody w Człuchowie zakończyły tegoroczną rywalizację w motocrossowych Mistrzostwach Polski, po tym jak z organizacji ostatniej 7. rundy wycofał się Gdański Auto-Moto-Klub. W imprezie wystartowało 78 motocyklistów, wśród których nie zabrakło reprezentantów HAWI Racing Team. Rywalizacja w klasie MX Masters nie przebiegała po myśli Arkadiusza Mireckiego.

– W pierwszym wyścigu niedaleko po starcie ktoś na mnie skoczył i zaliczyłem potężną glebę. Niewiele pamiętam, co było dalej. W drugim starcie w tym samym miejscu delikatnie skoczyłem na innego motocyklistę i kolejna gleba, ale tym razem bez wielkich następstw, choć ze sporą stratą czasową. Jeszcze takiej sytuacji nie miałem – motocykl przygniótł jedną nogę, a w bucie drugiej znalazła się kierownica. Bez pomocy z zewnątrz nie byłem w stanie się wydostać z tego potrzasku. – wyznał po zawodach rozgoryczony Mirecki, który pierwszy wyścig ukończył na odległym 24. miejscu, a w kolejnym był 19., co dało jemu w zawodach 21. lokatę i 9. w klasyfikacji sezonu. Zwyciężył Karol Kędzierski (MX Lipno) przed Maciejem Zdunkiem (CAMK Człuchów) i Łukaszem Kędzierskim (MX Lipno). Arkadiusz Mirecki został także sklasyfikowany w klasie MX Masters 50+, gdzie zajmował miejsca 8. i 4., dzięki czemu w imprezie uplasował się na 6. pozycji. Wygrał Andrzej Szalbierz (MX Lipno) przed Sebastianem Grygą (Moto Dąbrowa) i Januszem Śpiewokiem (WKM Więcbork). W klasyfikacji sezonu wypracowana wcześniej przewaga punktowa nad rywalami pozwoliła motocykliście opolskiego klubu sięgnąć po upragniony tytuł motocrossowego Mistrza Polski 2022 w klasie MX Masters 50+! Wicemistrzem został Szalbierz, a mistrzowskie podium uzupełnił Śpiewok.

Natomiast w klasie MX2 ścigał się Mateusz Mirecki. W pierwszym wyścigu przyjechał na metę 13., a w drugim był 9. i ostatecznie zawody ukończył na 10. miejscu. Wygrał Erlandas Mackonis (MX Lipno) przed Szymonem Staszkiewiczem (CAMK Człuchów) i Bartoszem Jaworskim (MX Lipno). Mateusz w rozgrywkach całego sezonu zajął 12. lokatę. Młody reprezentant HAWI Racing Team został także sklasyfikowany w klasie MX2 Junior na pozycjach 12. i 8., co dało jemu w zawodach 9. miejsce. Mateusz wśród Juniorów ukończył sezon na 12. miejscu.

Autorzy zdjęć: Nuka Nuka, MX Lipno, Krzysztof Hipsz – X-cross

1095
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Sport

Turniej Baltic Cup odbywał się w dniach 13/14.05 . W wielu kategoriach startowało setki tancerzy z całej Polski i z zagranicy .

Sport

Motocykliści HAWI Racing Team Opole rywalizowali w 3. i 4. rundzie Mistrzostw Polski w Enduro.

Sport

Trener Patryk Fogel, prowadzący w tym sezonie cypryjski zespół Olympia Neapolis, po wywalczeniu przed miesiącem tytułu mistrzostwa

Wiadomości

Musieli wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną z udzielania pierwszej pomocy. Policjanci z województwa opolskiego rywalizowali o tytuł