Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Akcja policji na autostradzie A4.Posypały się mandaty. (Wideo)

Najszybsze i najnowocześniejsze samochody, nieoznakowane radiowozy i videorejestratory – policjanci ruchu drogowego wchodzący w skład

zmasowana akcja policji, akcja na autostradzie, zmasowana kontrola, kontrole na autostradzie, interwencje policji na A4,

Najszybsze i najnowocześniejsze samochody, nieoznakowane radiowozy i videorejestratory – policjanci ruchu drogowego wchodzący w skład grupy „SPEED” na Opolszczyźnie, Śląsku i Dolnym Śląsku postanowili połączyć swoje siły. Kilkudziesięciu policjantów patrolowało wczoraj autostradę A4. Zimowe warunki są dla wszystkich uczestników ruchu drogowego wymagające. Zwłaszcza na autostradzie, gdzie mogą być rozwijane większe prędkości , kierowcy muszą bezwzględnie przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Blisko 200 amatorów zbyt szybkiej jazdy nie umknęło uwagi policjantom grupy „SPEED”.
Z inicjatywą wspólnych działań wyszli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Autostrada A4, która łączy województwo śląskie, opolskie i dolnośląskie, jest bardzo popularną i intensywnie uczęszczaną trasą. Aby zadbać o bezpieczeństwo podróżujących nią kierowców i ich pasażerów, opolscy funkcjonariusze zaprosili do współpracy swoich kolegów z garnizonu śląskiego i dolnośląskiego. Siły połączyli policjanci ruchu drogowego wchodzący w skład elitarnej grupy „SPEED”.

Mundurowi na autostradę wyruszyli 14 stycznia o 6 rano. Łącznie 16 nieoznakowanych radiowozów wyposażonych w videorejestratory. Przez cały dzień prowadzonych działań policjanci skontrolowali blisko 200 kierowców. Z tej liczby 150 zostało ukaranych mandatami, głównie za przekroczenie dopuszczalnej prędkości oraz za złamanie przepisów dotyczących bezpiecznego wyprzedzania. Policjanci zatrzymali również 10 dowodów rejestracyjnych za nieprawidłowy stan techniczny pojazdu.

Na opolskim odcinku autostrady policjanci przeprowadzili blisko 70 kontroli, z czego niemal 60 dotyczyła przekroczenia prędkości. KWP w Opolu

Akcja odniosła oczekiwany skutek, gdyż wczoraj na kontrolowanym odcinku autostrady A4 nie doszło do żadnego zdarzenia drogowego. Poprawa bezpieczeństwa osób podróżujących jest najważniejszym celem dla policjantów „drogówki”.

Przypominamy! Zima to czas szczególnie wymagający dla kierowców. Zmienne warunki wymagają wzmożonej czujności od wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomimo odśnieżania dróg, mogą być one miejscowo śliskie lub zasypane.

11418
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Kierowca audi wyprzedzał w miejscu niedozwolonym, a prowadzący ciężarowe volvo wykonał ten sam manewr na przejściu dla pieszych.

Z ostatniej chwili

Na opolskim odcinku autostrady A4, na wysokości Jankowic Wielkich, jadąca w kierunku Wrocławia ciężarówka zjechała z drogi i przewróciła się.

Z ostatniej chwili

W piątek 1 lipca po godzinie 15:00 policjanci z ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie z nr alarmowego 112 o zdarzeniu drogowym na trasie Opole

Z ostatniej chwili

W piątek 1 lipcu przed godziną 14:00 doszło do zderzenia drogowego w Namysłowie w rejonie ronda imienia Grota Roweckiego.