Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

9-letnia dziewczynka powiadomiła służby ratunkowe ze mamusia straciła przytomność.

Dzisiaj (23.01) w Brzegu, w jednym z mieszkań przy ul. Słowiańskiej doszło do zatrucia tlenkiem węgla. Kobieta źle się poczuła i traciła

9-letnia dziewczynka powiadomiła służby ratunkowe ze mamusia straciła przytomność.

Dzisiaj (23.01) w Brzegu, w jednym z mieszkań przy ul. Słowiańskiej doszło do zatrucia tlenkiem węgla. Kobieta źle się poczuła straciła przytomność, sama nie była w stanie powiadomić służb, ale na szczęście jej córka wiedziała jak się zachować w takiej sytuacji. Ratownicy są pod wrażeniem zachowania dziecka i precyzyjnego zawiadomienia o zagrożeniu.
„Zgłoszenie wpłynęło ok. godz. 14:30. Dziewczynka zadzwoniła na numer alarmowy 112 i bardzo spokojnie oraz dokładnie przekazała wszystkie informacje o sytuacji. Do akcji zadysponowaliśmy dwa zastępy JRG z Brzegu. Po przyjeździe na miejscu zdarzenia byli już ratownicy medyczni, którzy dysponowali eksplozymetrem. Stężenie tlenku węgla w mieszkaniu było bardzo, bardzo wysokie” – mówi nam st. kpt. Jacek Nowakowski, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.
Poszkodowana mama 9-latki została przetransportowana do szpitala. Ratownicy nie kryją, że dziewczynka swoim spokojem i opanowaniem w sytuacji zagrożenia zapobiegła tragedii.

Warto przypomnieć, że szybkość przyjęcia zgłoszenia dzwoniąc pod nr alarmowy 112 zależy w znacznej mierze od sposobu, w jaki zgłaszamy konkretne zagrożenie, dlatego bardzo ważne jest, aby w pełni współpracować z operatorem Centrum Powiadamiania Ratunkowego i udzielać tylko istotnych dla niego informacji oraz wykonywać jego zalecenia.

Źródło www.brzeg24.pl Foto Paweł

5356
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W środę 3 sierpnia o godzinie 20:00 patrol sezonowego ogniwa wodnego policji w Turawie zauważył chłopaka osuwającego się na plaży.

Z ostatniej chwili

We wtorek 26 lipca o godzinie 17:48 służby ratunkowe dostały zgłoszenie od osoby postronnej o mężczyźnie, który wzywa pomocy w mieszkaniu

Wiadomości

To nie jest scenariusz do filmu, a rzeczywistość. O sprawie poinformowali naszą redakcję zaniepokojeni mieszkańcy ul. Jerzego w Brzegu.

Z ostatniej chwili

W sobotę 9 lipca w godzinach popołudniowych w centrum Opola na Placu Jana Pawła II doszło do dramatycznych wydarzeń.