Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

56-latka kierowała autem mając 2 promile i spowodowała kolizję.

etrzeźwi kierujący zdecydowali się na podróż w ostatnich dniach. Dwoje z nich spowodowało kolizje, w których szczęśliwie nikomu nic się nie stało.

56-latka kierowała autem mając 2 promile i spowodowała kolizję.

Aż trzej nietrzeźwi kierujący zdecydowali się na podróż w ostatnich dniach. Dwoje z nich spowodowało kolizje, w których szczęśliwie nikomu nic się nie stało.

Trzeci z ponad 3 promilami kierował pomimo braku uprawnień. Pamiętajmy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości najczęściej prowadzi do tragicznych i nieodwracalnych w skutkach wydarzeń. Piłeś? Nie jedź!

W ostatni weekend nad bezpieczną organizacją ruchu czuwali funkcjonariusze krapkowickiej drogówki. Tylko w dwa dni na terenie naszego powiatu ujawniono aż trzy osoby, które kierowały swoimi pojazdami będąc w stanie nietrzeźwości.

56-latka kierując pojazdem daewoo miała 2 promile alkoholu. Dodatkowo, kobieta spowodowała kolizję zderzając się ze znakiem drogowym D-6 (przejście dla pieszych), a swoją podróż zakończyła na ogrodzeniu posesji w miejscowości Malnia.

Drugi kierujący został zatrzymany przez świadka, który widząc jazdę ‘wężykiem’ postanowił zgłosić sprawę na Policję. Przybyły na miejsce patrol potwierdził przypuszczenie świadka. 43-latek przebadany na zawartość alkoholu wydmuchał 1,5 promila. Dodatkowo jego pojazd nie posiadał ważnych badań technicznych.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 42-latek. Mężczyzna chcąc rozpocząć podróż swoim motocyklem, pomylił hamulec z gazem, w konsekwencji uderzając w dwa zaparkowane pojazdy. Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile. Oprócz kierowania w stanie nietrzeźwości mężczyzna odpowie za kierowanie pomimo braku uprawnień.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości może doprowadzić do nieodwracalnych w skutkach zdarzeń drogowych. Za kierowanie na ‘podwójnym gazie’ grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło KPP w Krapkowicach

1490
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Kierowca audi wyprzedzał w miejscu niedozwolonym, a prowadzący ciężarowe volvo wykonał ten sam manewr na przejściu dla pieszych.

Z ostatniej chwili

Na opolskim odcinku autostrady A4, na wysokości Jankowic Wielkich, jadąca w kierunku Wrocławia ciężarówka zjechała z drogi i przewróciła się.

Z ostatniej chwili

W piątek 1 lipca po godzinie 15:00 policjanci z ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie z nr alarmowego 112 o zdarzeniu drogowym na trasie Opole

Z ostatniej chwili

W piątek 1 lipcu przed godziną 14:00 doszło do zderzenia drogowego w Namysłowie w rejonie ronda imienia Grota Roweckiego.