Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

53-latek jadący autem wjechał w ogrodzenie placu zabaw. Badanie wykazało 2,5 promila.

W sobotni wieczór namysłowscy policjanci zostali wezwani do zdarzenia drogowego w Smarchowicach Śląskich.

53-latek jadący autem wjechał w ogrodzenie placu zabaw. Badanie wykazało 2,5 promila.

W sobotni wieczór namysłowscy policjanci zostali wezwani do zdarzenia drogowego w Smarchowicach Śląskich.

Według zgłoszenia mieszkańców, kierowca miał nie zapanować na pojazdem i wjechać w ogrodzenie placu zabaw. Okazało się, że kierujący citroenem był kompletnie pijany. 54-latek stracił prawo jazdy i wylądował w policyjnym areszcie. Dzięki czujności świadków nie kontynuował jazdy i nie doszło do jeszcze większej tragedii.

W sobotni wieczór 14 stycznia, zaniepokojeni mieszkańcy Smarchowic Śląskich, usłyszeli huk na placu zabaw. Gdy wyszli na zewnątrz zobaczyli, że kierujący osobowym citroenem wjechał w ogrodzenie. Wezwani na miejsce policjanci ruchu drogowego, ustalili, że 53-letni kierowca jest kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało, że w chwili zdarzenia kierowca miał blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mężczyzna został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. Stracił również swoje prawo jazdy. W świetle obowiązujących przepisów, za tego typu przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 10 lat.

Pamiętajmy, że konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale również ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego. Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach, w których cierpią niewinni ludzie. Nie bądźmy obojętni, kiedy widzimy podejrzanie zachowującego się kierowcę.

Zareaguj, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i poinformuj nas o tym.

Źródło KPP w Namysłowie

1835
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Dłuższe i cieplejsze dni sprawiły, że na drogach jest więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów.

Wiadomości

Opolscy policjanci nie ustają w edukowaniu mieszkańców w kwiecie wieku. Na terenie powiatu opolskiego, na szczęście odnotowujemy więcej

Komunikaty

To dopiero pierwszy tydzień wiosny, a w części Opolszczyzny już zapowiadane są wiosenne burze.

Wiadomości

Kilkanaście minut trwał policyjny pościg za kierującym motorowerem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.