Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

53-latek ukradł pojazd z jednej z posesji w Gogolinie i wjechał w znak drogowy. Mężczyzna miał 4 promile alkoholu.

Już kilkanaście minut od otrzymania zgłoszenia, dzielnicowe z Gogolina, zatrzymały podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

53-latek ukradł pojazd z jednej z posesji w Gogolinie i wjechał w znak drogowy. Mężczyzna miał 4 promile alkoholu.

Już kilkanaście minut od otrzymania zgłoszenia, dzielnicowe z Gogolina, zatrzymały podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Mężczyzna oddalił się z miejsca kolizji, którą spowodował. Nie było to jednak jedyne jego przewinienie. 53-latek w porozumieniu z 37-letnim pasażerem, chwilę wcześniej ukradł pojazd, którym się poruszali. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania. Dwaj mieszkańcy gminy Gogolin usłyszeli już zarzuty. Grozi im teraz kara do 5 lat więzienia.

Do tego zdarzenia doszło w miniony poniedziałek, 13 marca br. Wtedy Oficer Dyżurny krapkowickiej Komendy został powiadomiony o tym, że osobowy volkswagen uderzył w znaki drogowe. Do kolizji miało dojść na rondzie 800-lecia w Gogolinie. Według zgłoszenia z pojazdu wysiadło dwóch mężczyzn, którzy „chwiejnym” krokiem oddali się z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusz natychmiast skierował tam policyjne patrole.

Po przybyciu na miejsce policjanci zastali tylko sam pojazd, dlatego też niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania dwóch mężczyzn ze zgłoszenia. Już kilkanaście minut od kolizji, dzielnicowe z Posterunku w Gogolinie zatrzymały podejrzanych. Byli nimi dwaj mieszkańcy gminy Gogolin w wieku 53 i 37 lat.

Z ustaleń pracujących na miejscu funkcjonariuszy wynikało, że samochodem kierował starszy z mężczyzn, który stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w znaki drogowe, znajdujące się na wymienionym rondzie.

W trakcie wykonywanych czynności mundurowi wyczuli zarówno od kierującego jak i pasażera silną woń alkoholu. Obaj mężczyźni byli nietrzeźwi. Wynik badania alkomatem kierującego pojazdem 53-latka, wskazał aż 4 promile alkoholu w jego organizmie. Pasażer natomiast miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Na szczęście, pomimo to, w wyniku tego zdarzenia, nikt nie odniósł obrażeń.

Bardzo szybko wyszło na jaw, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości nie było jedynym przewinieniem 53-latka. W trakcie interwencji stróże prawa ustalili, że mężczyzna, w porozumieniu z 37-letnim pasażerem, chwilę wcześniej z terenu jednej z posesji w Gogolinie, ukradł pojazd, którym się poruszali. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania.

Mężczyźni zostali zatrzymani. Po wytrzeźwieniu, 53-latek usłyszał 4 zarzuty dotyczące kradzieży pojazdu, kierowania w stanie nietrzeźwości, spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz jazdy bez uprawnień. 37-latek natomiast, odpowie przed sądem za kradzież. Za popełnione czyny grozi im teraz do 5 lat więzienia.

Źródło i Foto KPP w Krapkowicach

1682
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W piąte 9 czerwca po godzinie 20 na DK 42 w miejscowości Gierałcice Małe doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych.

Z ostatniej chwili

W piątek 9 czerwca 2023 roku na terenie województwa opolskiego do godziny 20:00 odnotowano 50 zdarzeń związanych z warunkami atmosferycznymi.

Z ostatniej chwili

Przypomnijmy osoby od 10- 18 roku życia do poruszania się rowerem, hulajnogą elektryczną czy też urządzeniem transportu osobistego

Z ostatniej chwili

W piątek 9 czerwca około godziny 13:00 wpłynęło zgłoszenie o wypadku na DK94 na trasie Opole- Strzelce Opolskie.