Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

45-latek jadący autostradą w organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu, grozi mu kara do 2 lat więzieni.

Nietrzeźwi na drogach są zagrożeniem nie tylko dla siebie samych, ale przede wszystkim dla

45-latek jadący autostradą w organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu, grozi mu kara do 2 lat więzieni.

Nietrzeźwi na drogach są zagrożeniem nie tylko dla siebie samych, ale przede wszystkim dla innych użytkowników dróg. Dlatego policjanci zawsze sprawdzają trzeźwość kierowców podczas kontroli drogowej oraz reagują na zgłoszenia świadków. Tym razem, dzięki takiej informacji mundurowi z Krapkowic zatrzymali 45-letniego kierowcę dostawczego fiata. Mężczyzna, jadąc autostradą A4, w organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu. Pamiętajmy – nasza reakcja może uratować komuś życie!

W miniony wtorek (06.04), tuż przed godziną 22:30, dyżurny odebrał anonimowe zgłoszenie o tym, że autostradą A4, w kierunku Katowic ma jechać dostawczy fiat, którego kierowca może być nietrzeźwy. Informacja wpłynęła od innego kierowcy podróżującego autostradą, którego zaniepokoił sposób jazdy kierowcy fiata.


We wskazany rejon natychmiast pojechali policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Funkcjonariusze zauważyli pojazd na wysokości węzła autostradowego Krapkowice. Natychmiast zatrzymali go do kontroli. Za kierownicą siedział 45-latek. Mężczyzna był podenerwowany i wyczuwalna była od niego woń alkoholu. Badanie alkomatem pokazało, że w organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu.


Kierującemu fiatem 45-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.


Nietrzeźwi kierowcy stanowią ogromne zagrożenie dla pozostałych użytkowników dróg. Dlatego sami nie wsiadajmy za kierownicę w takim stanie, a kiedy mamy podejrzenie, że inny kierowca może być pod wpływem alkoholu zareagujmy. Poinformujmy o swoich podejrzeniach policjantów, lub zabierzmy kluczyki. Być może nasza reakcja uratuje komuś zdrowie, a nawet życie.

Źródło KPP Krapkowice Foto Archiwum

1959
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W niedzielę 2 października o godzinie 9:30 doszło do wypadku na DW 423 w lesie pomiędzy Chorulą i Kątami Opolskimi.

Z ostatniej chwili

W sobotę 1 października o godzinie 12:20 do słuzb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu ulic 1-go Maja-Reymonta w Opolu.

Wiadomości

W piątek 30 września w godzinach wieczornych opolskie służby ratunkowe dostały zgłoszenie z nr alarmowego do wypadku na skrzyżowaniu ulic

Z ostatniej chwili

W piątek 30 września po godzinie 17:00 do dyżurnego z KWP w Opolu wpłynęło zgłoszenie o kierującej taksówką, która spowodowała kolizję