Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

43-latek płacił cudzą kartą bankomatową, grozi mu do 10 lat więzienia.

Niemal codziennie funkcjonariusze Policji otrzymują informacje o utraconym dokumencie tożsamości lub karcie bankomatowej

43-latek płacił cudzą kartą bankomatową, grozi mu do 10 lat więzienia.

Niemal codziennie funkcjonariusze Policji otrzymują informacje o utraconym dokumencie tożsamości lub karcie bankomatowej. Nie wszyscy wiedzą jednak o tym, że posługiwanie się cudzą kartą płatniczą, bez względu na wykorzystaną kwotę pieniędzy, jest przestępstwem, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Przekonał się o tym 43-letni mężczyzna, który kilkukrotnie dokonał płatności w sklepie na cudzy rachunek. Mieszkaniec powiatu strzeleckiego został zatrzymany przez policjantów z Zawadzkiego. Śledczy przedstawili mu łącznie 4 zarzuty.

Policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym ze sklepów w Zawadzkiem klient próbuje zapłacić za zakupy cudzą kartą bankomatową. Pod wskazanym adresem zastali zgłaszającą oraz 43-letniego klienta sklepu. Ustalono, że mężczyzna znalazł kartę płatniczą, należąca do jednej z mieszkanek powiatu strzeleckiego, jednak zamiast ją oddać, postanowił zapłacić nią za swoje zakupy.

Mężczyzna został zatrzymany. Śledczy z Zawadzkiego ustalili, że tego dnia 43-latek kilkukrotnie robił drobne zakupy na cudzy rachunek, na łączną kwotę blisko 50 zł. Kryminalni przedstawili mężczyźnie 4 zarzuty. Za popełnione przestępstwo 43-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

Przypominamy : korzystanie z cudzej karty bankomatowej, bez względu na kwotę, jaką planujemy nią uiścić, jest przestępstwem, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. W przypadku odnalezienia cudzej karty płatniczej należy powiadomić o tym fakcie jednostkę Policji. Z kolei kiedy zauważymy, że utraciliśmy dokument tożsamości lub kartę bankomatową niezwłocznie zastrzeżmy ją w banku, dzwoniąc pod numer telefonu +48 828 828 828. Ten prosty krok wystarczy, by nie paść ofiarą przestępcy i nie stracić swoich oszczędności.

Źródło KPP Strzelce Opolskie

1322
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W niedzielę 2 października o godzinie 9:30 doszło do wypadku na DW 423 w lesie pomiędzy Chorulą i Kątami Opolskimi.

Z ostatniej chwili

W sobotę 1 października o godzinie 12:20 do słuzb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu ulic 1-go Maja-Reymonta w Opolu.

Z ostatniej chwili

W piątek 30 września po godzinie 17:00 do dyżurnego z KWP w Opolu wpłynęło zgłoszenie o kierującej taksówką, która spowodowała kolizję

Z ostatniej chwili

Trzy osoby odniosły obrażenia w wypadku na drodze krajowej nr 94. Do zderzenia trzech samochodów osobowych doszło dzisiaj (30.09) około