Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

37-letnia kobieta kierująca osobowym BMW jechała z prędkością 102 km/h w terenie zabudowanym.

Nadmierna prędkość jest nadal jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń

37-letnia kobieta kierująca osobowym BMW jechała z prędkością 102 km/h w terenie zabudowanym.

Nadmierna prędkość jest nadal jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości – zwłaszcza w obszarze zabudowanym. Przekonało się o tym dwoje kierujących, którzy na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechali ponad 100 km/h.
Policjanci z krapkowickiej drogówki zatrzymali kolejnych piratów drogowych. Niechlubnym rekordzistą okazał się 44- latek, który w miejscowości Pietna pędził volkswagenem 120 km/h. Mieszkaniec gminy Głogówek przekroczył tym samym dozwoloną prędkość o ponad 70 km/h.

Nieznacznie mniej, ale również zdecydowanie za dużo, na liczniku miała 37-letnia kobieta kierująca osobowym BMW. Mieszkanka powiatu prudnickiego, w Ściborowicach, jechała z prędkością 102 km/h. Oboje stracili już uprawnienia do kierowania na najbliższe trzy miesiące. Otrzymali również wysokie mandaty, a na ich konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Przypominamy!

Nadmierna prędkość jest nadal jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń na drogach. Dlatego apelujemy o rozsądek i wyobraźnie za kierownicą. Teraz gdy warunki drogowe są zmienne, nie dajmy się zwieść dodatnim temperaturom. Zwłaszcza rano, nawierzchnia mimo że czarna, może być śliska. Niedostosowanie prędkości do takich warunków może spowodować niebezpieczne sytuacje.

2839
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Aplikacja KMZB jest popularnym środkiem informowania służb o zagrożeniach. Za pomocą sieci internetowej, można w łatwy sposób przekazać

Z ostatniej chwili

W poniedziałek 6 czerwca o 7:25 doszło do zdarzenia drogowego w miejscowości Stradunia na DK45 Krapkowice-Kędzierzyn Koźle.

Wiadomości

Nasze obserwacje jasno wskazują, że nadmierna prędkość wciąż jest przyczyną wielu tragicznych zdarzeń na drogach.

Z ostatniej chwili

W piątek 27 maja około godziny 15:00 do policjantów z ruchu drogowego wpłynęło zgłoszenie od dyżurnego o wypadku na DK46 na trasie Ozimek