Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

37-letnia kobieta kierująca osobowym BMW jechała z prędkością 102 km/h w terenie zabudowanym.

Nadmierna prędkość jest nadal jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń

37-letnia kobieta kierująca osobowym BMW jechała z prędkością 102 km/h w terenie zabudowanym.

Nadmierna prędkość jest nadal jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości – zwłaszcza w obszarze zabudowanym. Przekonało się o tym dwoje kierujących, którzy na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechali ponad 100 km/h.
Policjanci z krapkowickiej drogówki zatrzymali kolejnych piratów drogowych. Niechlubnym rekordzistą okazał się 44- latek, który w miejscowości Pietna pędził volkswagenem 120 km/h. Mieszkaniec gminy Głogówek przekroczył tym samym dozwoloną prędkość o ponad 70 km/h.

Nieznacznie mniej, ale również zdecydowanie za dużo, na liczniku miała 37-letnia kobieta kierująca osobowym BMW. Mieszkanka powiatu prudnickiego, w Ściborowicach, jechała z prędkością 102 km/h. Oboje stracili już uprawnienia do kierowania na najbliższe trzy miesiące. Otrzymali również wysokie mandaty, a na ich konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Przypominamy!

Nadmierna prędkość jest nadal jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń na drogach. Dlatego apelujemy o rozsądek i wyobraźnie za kierownicą. Teraz gdy warunki drogowe są zmienne, nie dajmy się zwieść dodatnim temperaturom. Zwłaszcza rano, nawierzchnia mimo że czarna, może być śliska. Niedostosowanie prędkości do takich warunków może spowodować niebezpieczne sytuacje.

3242
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W ostatnich dniach policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli właściciela skody. Powodem kontroli była nadmierna prędkość.

Wiadomości

53-latek został zatrzymany do kontroli drogowej, po tym, jak jechał blisko 110 km/h przy o obowiązującej „50”. 

Wiadomości

Policjanci ze strzeleckiej drogówki namierzyli kolejnego pirata drogowego. Kierowca mercedesa pędził w terenie zabudowanym przy ograniczeniu

Z ostatniej chwili

W czwartek 9 listopada o godzinie 7:41 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie od operatora numeru alarmowego 112 o wypadku