Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

35-letni kierowca z dwoma promilami zatrzymany dzięki wzorowej reakcji świadków

Kierowca volkswagena nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w m. Niezdrowice i uderzył w zaparkowany przy posesji pojazd.

35-letni kierowca z dwoma promilami zatrzymany dzięki wzorowej reakcji świadków

Kierowca volkswagena nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w m. Niezdrowice i uderzył w zaparkowany przy posesji pojazd.

Następnie odjechał z miejsca kolizji. Jego ucieczka nie trwała jednak długo, ponieważ już po chwili 35-latek został zatrzymany przez dwóch świadków zdarzenia. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Wynik badania alkomatem wskazał ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Za popełnione czyny mężczyźnie grożą nawet 2 lata pozbawienia wolności. Dzięki wzorowej reakcji świadków kolejny nietrzeźwy kierowca został wyeliminowany z ruchu. Ty też masz wpływ na to, co dzieje się w Twojej okolicy!

W niedzielę, 18 września, dyżurny strzeleckiej komendy otrzymał informacje o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w m. Niezdrowice. Jak ustalili policjanci będący na miejscu kierowca volkswagena nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowany przy posesji pojazd. Następnie sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Jego ucieczka nie trwała jednak długo, ponieważ kierujący już po chwili został zatrzymany przez świadków kolizji.

Mężczyzna trafił w ręce policjantów. Ustalono, że kierowcą volkswagena jest 35-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Wynik badania alkomatem wskazał ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości 35-latkowi grozi wysoka kara grzywny, zakaz sądowy, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 2. Z kolei spowodowaniem zdarzenia drogowego zajmie się strzelecki sąd.

Dzięki wzorowej reakcji mieszkańców województwa opolskiego kolejny nieodpowiedzialny kierowca został wyeliminowany z ruchu drogowego. Każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo w naszej okolicy. Jeśli widzisz jakiekolwiek niebezpieczeństwo nie bądź obojętny- reaguj! Zauważając bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia dzwoń na numer alarmowy 112. Z kolei ujawniając wykroczenie dotyczące np. zniszczenia mienia lub nagminnego przekraczania dopuszczalnej prędkości skorzystaj z aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pamiętaj, że każde zgłoszenie jest weryfikowane przez policjantów.

Źródło KPP Strzelce Opolskie

1368
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Nietrzeźwych kierowców wciąż nie brakuje na naszych drogach, a najlepszym przykładem jest miniony weekend oraz poniedziałkowy poranek.

Wiadomości

Kierowca peugeota w wyniku nieprawidłowo wykonanego manewru wyprzedzania o mało nie spowodował czołowego zderzenia z osobówką, którą kierował

Z ostatniej chwili

We wtorek przed godziną 15:00 ratownik medyczny jadący na rowerze ulicą Książąt Opolskich w Opolu zauważył leżącego na chodniku nieprzytomnego

Wiadomości

Inspektorzy z kędzierzyńsko – kozielskiego oddziału WITD w Opolu, w ciągu zaledwie kilku dni i na tym samym punkcie kontrolnym w Reńskiej Wsi,