Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

35-latek kliknął w link – stracił 64 000 złotych!

35-latek otrzymał smsa od oszustów z informacją o niedopłacie za paczkę. Po uregulowaniu 2 zł miał otrzymać zamówiony towar.

35-latek kliknął w link - stracił 64 000 złotych!

35-latek otrzymał smsa od oszustów z informacją o niedopłacie za paczkę. Po uregulowaniu 2 zł miał otrzymać zamówiony towar.

Mężczyzna kliknął w przesłany link i podał dane niezbędne do zalogowania się do bankowości internetowej. Następnie z konta mężczyzny zaczęły znikać pieniądze. W ten sposób 35-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego stracił 64 000 zł.

35-letni mieszkaniec gminy Leśnica otrzymał smsa z informacją o rzekomym wstrzymaniu dostawy paczki z uwagi na jej niedopłatę. Po uregulowaniu niecałych 2 zł towar miał trafić do kupującego. Mężczyzna kliknął w przesłany od oszustów w wiadomości link i został przekierowany na stronę internetową, która do złudzenia przypominała witrynę jego banku. Tam podał login oraz hasło do swojego konta. Dodał również nowe urządzenie mobilne do urządzeń zaufanych.

Nagle z konta mężczyzny zaczęły znikać pieniądze. Wtedy mężczyzna zdał sobie sprawę z tego, że padł ofiarą oszustwa. 35-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego stracił łącznie 64 000 zł.

Apelujemy o zachowanie ostrożności i dokładne czytanie wiadomości tekstowych od rzekomych kurierów, operatorów sieci komórkowych lub innych firm. Pamiętajmy, aby :

  • nigdy nie wchodzić w przesłane linki;
  • nie instalować nieznanych aplikacji w telefonie ani innych urządzeniach, na których obsługiwana jest bankowość internetowa,
  • nie udostępniać danych, zwłaszcza informacji dotyczących płatności kartą bankomatową;
  • nigdy nie podawać haseł, pinów, ani kodów dostępu;
  • PAMIĘTAJ! jeśli nie jesteś czegoś pewny lub coś budzi Twój wątpliwości zrezygnuj z wykonania transakcji.
  • Źródło KPP w Strzelcach Opolskich

1134
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

We wtorek 4 października w godzinach porannych policjanci z ruchu drogowego przeprowadzali kontrolę drogową w miejscowości Nakło koło Opola.

Wiadomości

Nyscy kryminalni zatrzymali 41-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna, grożąc uszkodzenia ciała, zmusił inną osobę do wydania pieniędzy

Z ostatniej chwili

We wtorek 4 października przed godziną 10:00 służby ratunkowe dostały wezwanie do wypadku na ul. Katowickiej w Opolu.

Z ostatniej chwili

W poniedziałkowy poranek odbyły się działania policjantów ruchu drogowego pn. "Trzeźwy poranek na drogach krajowych".