Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

31-letni kierowca volkswagena w terenie zabudowanym jechał 110 km/h. Stracił uprawnienia do kierowania.

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkość – zwłaszcza w terenie zabudowanym. Przekonał się o tym kierowców, który na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechał 110 km/h.
Policjanci z nyskiej drogówki zatrzymali kierowce, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym.

W miejscowości Ścibórz, na drodze krajowej nr 46, funkcjonariusze prowadzili pomiar prędkości. Ze zgłoszeń naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa wynika, że w tym miejscu kierowcy nagminnie przekraczają dozwoloną prędkość. Policjanci prowadząc pomiar ręcznym miernikiem namierzyli, jak 31-letni kierowca volkswagena w terenie zabudowanym jechał 110 km/h.

Kierujący został zatrzymany do kontroli drogowej. Straciła on swoje uprawnienia do kierowania oraz został ukarany mandatem karnym. Na jego konto wpłynęło również 10 punktów karnych.

Przypominamy!

Kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h, traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.

Źródło KPP Nysa

1491
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

We wtorek 6 grudnia około godziny 16:45 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku na DK 39, w miejscowości Igłowice.

Z ostatniej chwili

Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiaj (6.12) rano na ul. Sikorskiego w Brzegu.

Z ostatniej chwili

W poniedziałek 5 grudnia około godziny 13:40 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na obwodnicy Opola koło stacji BP.

Z ostatniej chwili

W niedzielę 4 grudnia po godzinie 16:00 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na ulicy Śliwickiej w Otmuchowie.