Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

28-latek jechał 130 km/h w obszarze zabudowanym – stracił prawo jazdy

Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy 28-letniemu kierowcy, który w obszarze zabudowanym pędził z

28-latek jechał 130 km/h w obszarze zabudowanym - stracił prawo jazdy

Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy 28-letniemu kierowcy, który w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 130 km/h.

Przypominamy, że kierowanie samochodem z nadmierną prędkością to nie tylko ryzyko utraty prawa jazdy, ale przede wszystkim zagrożenie dla życia i zdrowia samego kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj na obwodnicy Kędzierzyna-Koźla funkcjonariusze ruchu drogowego, sprawdzali z jaką prędkością poruszają się kierowcy. Tuż przed godziną 11:00 zauważyli audi poruszające się z nadmierną prędkością. W obszarze zabudowanym, gdzie dozwolona prędkość wynosi 70 km/h, 28-letni kierowca pędził z prędkością 130 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy młodemu mężczyźnie i ukarali go mandatem w wysokości 1500 złotych.

Przypominamy, że na obszarze zabudowanym dopuszczalna prędkość może być podwyższona znakami. Jednak należy pamiętać o tym, że nadal jest to obszar zabudowany i w przypadku przekroczenia prędkości o więcej niż 50 km/h, policjant zatrzyma nasze prawo jazdy.

Piraci drogowi nie mogą liczyć na pobłażliwość mundurowych, gdyż nadmierna prędkość wciąż plasuje się w czołówce przyczyn wypadków drogowych. Apelujemy zatem do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek, ostrożność i wyobraźnię. Najważniejsze jest bezpieczeństwo nas wszystkich.

Źródło KPP Kędzierzyn Koźle Foto Ilustracyjne

1358
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W niedziele do 25 września o godzinie 12:00 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na remontowanym odcinku autostrady A4.

Wiadomości

Ostrzegamy przed oszustwami związanymi z inwestowaniem w kryptowaluty. Nie ulegajmy wizjom szybkiego i dużego zysku.

Z ostatniej chwili

W piątek 23 września w godzinach wieczornych do dyżurnego policji wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu na ul. Wyzwolenia w Ozimku.

Z ostatniej chwili

W sobotę 24 września o godzinie 3:00 wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku w miejscowości Grabów w powiecie strzeleckim.