Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

27-letni kierowca mający prawie 3 promile ściął znaki drogowe, słup energetyczny i drzewo.(Zdjęcia)

Nadmierna prędkość i… blisko trzy promile alkoholu w organizmie, to najprawdopodobniej przyczyny groźnego zdarzenia drogowego.

27-letni kierowca mający prawie 3 promile ściął znaki drogowe, słup energetyczny i drzewo.(Zdjęcia)

Nadmierna prędkość i… blisko trzy promile alkoholu w organizmie, to najprawdopodobniej przyczyny groźnego zdarzenia drogowego.

Jednak 27-latek z powiatu lublinieckiego może mówić o wielkim szczęściu. Samochód, którym kierował, po uderzeniu w słup energetyczny i drzewo został mocno uszkodzony, a on doznał tylko niegroźnych obrażeń ciała. 27-latek stracił już prawo jazdy oraz usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Teraz oprócz wysokiej grzywny grożą mu 2 lata więzienia.

W piątek, 14 lipca około godz. 23.20, policjanci z Olesna zostali zaalarmowani o wypadku drogowym w miejscowości Grodzisko na ul. Lublinieckiej (DK-11).

Z wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący mercedesem 27-latek z powiatu lublinieckiego, na prostym odcinku drogi, stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z jezdni na chodnik i drogę dla rowerów. Następnie na odcinku kilkudziesięciu metrów ściął znaki drogowe, słup energetyczny i drzewo, po czym samochód został wyrzucony z powrotem na jezdnię. W wyniku tego pojazd został mocno uszkodzony, a kierujący szczęśliwie nie doznał poważniejszych obrażeń ciała.

Policjanci od razu wyczuli od kierowcy woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło, że kierujący miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu.

27-latek trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznał. Stracił także prawo jazdy. Dodatkowo odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Teraz oprócz wysokiej grzywny grożą mu 2 lata więzienia.

Pamiętaj!

będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione;

nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury;

mamy problemy z koordynacją ruchową, a zdolność szybkiego podejmowania decyzji zawodzi;

możemy być nadmiernie pobudzeni lub wręcz przeciwnie senni;

następują zmiany w postrzeganiu rzeczywistości i występuje podwójne widzenie.

To wszystko powoduje, że nie powinniśmy igrać z losem i absolutnie nie wsiadać za kierownicę spożywając wcześniej alkohol. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale również ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego. Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach, w których cierpią niewinni ludzie. Nie bądź obojętny kiedy widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę. Zareaguj, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i poinformuj nas o tym.

Źródło KPP w Oleśnie

2293
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W czwartek po godzinie 18:00 służby zostały poinformowane o wypadku ... wozu strażackiego. Na drodze krajowej nr 94, w miejscowości Karczów,

Wiadomości

33-latek poszukiwany listem gończym został zatrzymany przez nyskich policjantów. Mężczyzna, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości

Wiadomości

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został wyeliminowany z ruchu drogowego przez innego uczestnika ruchu.

Wiadomości

Na trop wątpliwych ofert wpadli policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą. Najpierw do realizacji przystąpili kryminalni z Komendy