Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

23-latek jadący motorem znaczne przekroczył prędkość. Mężczyźnie grozi mandat 30000zł

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

23-latek jadący motorem znaczne przekroczył prędkość. Mężczyźnie grozi mandat 30000zł

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Dlatego nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości – zwłaszcza w terenie zabudowanym. W ostatnim czasie na drogach powiatu prudnickiego przekonało się o tym 3 kierowców, którzy w rażący sposób naruszyli przepisy ruchu drogowego.

Prudniccy policjanci ruchu drogowego, dbając o bezpieczeństwo na drodze, stale kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy. W ostatnim czasie funkcjonariusze zatrzymali 3 kierowców, którzy w rażący sposób przekroczyli przepisy ruchu drogowego.

Pierwszy z zatrzymanych, to 64-letni kierowca renault, który w obszarze zabudowanym jechał ponad 112 km/h. Według nowego taryfikatora, mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 złotych, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych. Mieszkaniec województwa śląskiego stracił też swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące. Drugi kierujący, został zatrzymany na trasie Nowy Browiniec – Laskowice. W miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 90 km/h, 44-latek jechał bmw z prędkością 173 km/h. Na jego konto wpłynęło również 10 punktów karnych, a mandat wyniósł 2500 złotych.

W trzecim przypadku do zatrzymania doszło na trasie Lubrza – Laskowice. Tam 23-latek jechał motocyklem z prędkością 147 km/h na obowiązującej „dziewięćdziesiątce”. Dodatkowo jak się okazało, mężczyzna nie maił wymaganych uprawnień do kierowania, a pojazd którym się poruszał aktualnych badań technicznych oraz ubezpieczenia. Jego sprawą zajmie się teraz sąd. Za takie czyny młodemu kierowcy grozi sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz nawet do 30 000 złotych grzywny.

Pamiętajmy, że lekceważenie ograniczeń prędkości to nadal w wielu przypadkach czynnik mający wpływ na tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe. Zimowa aura dodatkowo uprzykrza nam podróż i bezpieczne dotarcie do celu. Dlatego bądźmy ostrożni i respektujmy ograniczenia prędkości na drodze.

Źródło KPP Prudnik

3146
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Wypadek i utrudnienia przy ulicy Racławickiej w Nysie na drodze wojewódzkiej.

Z ostatniej chwili

Są już pierwsze efekty naszego śledztwa związanego z potrąceniem rodziny z małym dzieckiem na przejściu dla pieszych 

Z ostatniej chwili

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla ustalili właściciela spalonego pojazdu. Nie wykluczają, że podpalenie ma związek z wypadkiem na ulicy Łukasiewicza.

Z ostatniej chwili

Samochód osobowy potrącił 14-letnią dziewczynę na przejściu dla pieszych w Koźlu. Na miejsce zadysponowano zespół ratownictwa medycznego