Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

22-latek aresztowany za zorganizowanie “zawodów w piciu alkoholu”. W wyniku nieodpowiedzialnej zabawy zmarła 37-letnia kobieta.

Kluczborski sąd, na wniosek prokuratora, aresztował na 3 miesiące 22-letniego mieszkańca powiatu kluczborskiego.

22-latek aresztowany za zorganizowanie “zawodów w piciu alkoholu”. W wyniku nieodpowiedzialnej zabawy zmarła 37-letnia kobieta.

Kluczborski sąd, na wniosek prokuratora, aresztował na 3 miesiące 22-letniego mieszkańca powiatu kluczborskiego.

Mężczyzna podejrzany jest o zorganizowanie “zawodów w piciu alkoholu”. W wyniku nieodpowiedzialnej zabawy zmarła 37-letnia kobieta. Tragiczne w skutkach zdarzenie zostało nagrane telefonem komórkowym. W sprawie łącznie zatrzymano sześciu mężczyzn w wieku 19 do 22 lat.

Do tego zdarzenia doszło w jednej z miejscowości powiatu kluczborskiego, kiedy to w godzinach porannych leżącą na podłodze i nieoddychającą kobietę znalazł jej partner, który powiadomił służby ratunkowe. Na miejsce dyżurny kluczborskiej policji skierował grupę dochodzeniowo – śledczą, gdzie policjanci pod nadzorem obecnego na miejscu prokuratora rozpoczęli wyjaśnianie okoliczności śmierci kobiety.

Jak wynika z ustaleń kluczborskich kryminalnych, 18 czerwca br., grupa mężczyzn w wieku od 19 do 22 lat, urządziła w domu 37-letniej kobiety “zawody w piciu alkoholu”. Dostarczony przez mężczyzn alkohol w postaci kilku butelek wina, miał zostać wypity przez zmarłą w bardzo krótkim czasie. Całe tragiczne zdarzenie nagrane zostało przez uczestników patoimprezy na telefony komórkowe.

W wyniku najprawdopodobniej szybkiego spożycia dużej ilości alkoholu, 37-latka dławiąc się wymiocinami straciła przytomność. Podejrzani w sprawie mężczyźni mieli pozostawić nieprzytomną kobietę w jej domu, w żaden sposób nie udzielając jej pomocy. W sprawie zabezpieczono materiał dowodowy, który dał podstawę do przedstawienia zarzutów wszystkim uczestnikom biorącym udział w zdarzeniu.

Do sprawy zatrzymano łącznie sześciu mężczyzn, mieszkańców powiatu kluczborskiego, oleskiego oraz opolskiego. Dwóch z nich odpowie za nieumyślne spowodowanie śmierci, za co grozi kara do 5 lat więzienia, reszta podejrzanych usłyszała zarzuty nieudzielenia pomocy oraz narażenie pokrzywdzonej na utratę życia lub zdrowia, gdzie ten typ przestępstwa zagrożony jest karą więzienia do 3 lat. Sąd w stosunku do jednego z podejrzanych mężczyzn zastosował 3 miesięczny areszt. Pozostali podejrzani objęci są nadzorem policji.

Źródło KPP w Kluczborku Foto Archiwum

5466
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Od 13 do 15 sierpnia na terenie całego kraju odbędą się obchody Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Z ostatniej chwili

informacja o martwym kierowcy quada wpłynęła do opolskich policjantów we wtorkowe popołudnie 9 sierpnia

Wiadomości

Kryminalni z głubczyckiej komendy zatrzymali 68-latkę z Głubczyc, którą podejrzewali o liczne kradzieże alkoholu w supermarketach.

Wiadomości

Mieszkaniec jednej spod głubczyckich miejscowości został zatrzymany przez policjantów z grupy poszukiwawczej.