Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

22-latek aresztowany za zorganizowanie “zawodów w piciu alkoholu”. W wyniku nieodpowiedzialnej zabawy zmarła 37-letnia kobieta.

Kluczborski sąd, na wniosek prokuratora, aresztował na 3 miesiące 22-letniego mieszkańca powiatu kluczborskiego.

22-latek aresztowany za zorganizowanie “zawodów w piciu alkoholu”. W wyniku nieodpowiedzialnej zabawy zmarła 37-letnia kobieta.

Kluczborski sąd, na wniosek prokuratora, aresztował na 3 miesiące 22-letniego mieszkańca powiatu kluczborskiego.

Mężczyzna podejrzany jest o zorganizowanie “zawodów w piciu alkoholu”. W wyniku nieodpowiedzialnej zabawy zmarła 37-letnia kobieta. Tragiczne w skutkach zdarzenie zostało nagrane telefonem komórkowym. W sprawie łącznie zatrzymano sześciu mężczyzn w wieku 19 do 22 lat.

Do tego zdarzenia doszło w jednej z miejscowości powiatu kluczborskiego, kiedy to w godzinach porannych leżącą na podłodze i nieoddychającą kobietę znalazł jej partner, który powiadomił służby ratunkowe. Na miejsce dyżurny kluczborskiej policji skierował grupę dochodzeniowo – śledczą, gdzie policjanci pod nadzorem obecnego na miejscu prokuratora rozpoczęli wyjaśnianie okoliczności śmierci kobiety.

Jak wynika z ustaleń kluczborskich kryminalnych, 18 czerwca br., grupa mężczyzn w wieku od 19 do 22 lat, urządziła w domu 37-letniej kobiety “zawody w piciu alkoholu”. Dostarczony przez mężczyzn alkohol w postaci kilku butelek wina, miał zostać wypity przez zmarłą w bardzo krótkim czasie. Całe tragiczne zdarzenie nagrane zostało przez uczestników patoimprezy na telefony komórkowe.

W wyniku najprawdopodobniej szybkiego spożycia dużej ilości alkoholu, 37-latka dławiąc się wymiocinami straciła przytomność. Podejrzani w sprawie mężczyźni mieli pozostawić nieprzytomną kobietę w jej domu, w żaden sposób nie udzielając jej pomocy. W sprawie zabezpieczono materiał dowodowy, który dał podstawę do przedstawienia zarzutów wszystkim uczestnikom biorącym udział w zdarzeniu.

Do sprawy zatrzymano łącznie sześciu mężczyzn, mieszkańców powiatu kluczborskiego, oleskiego oraz opolskiego. Dwóch z nich odpowie za nieumyślne spowodowanie śmierci, za co grozi kara do 5 lat więzienia, reszta podejrzanych usłyszała zarzuty nieudzielenia pomocy oraz narażenie pokrzywdzonej na utratę życia lub zdrowia, gdzie ten typ przestępstwa zagrożony jest karą więzienia do 3 lat. Sąd w stosunku do jednego z podejrzanych mężczyzn zastosował 3 miesięczny areszt. Pozostali podejrzani objęci są nadzorem policji.

Źródło KPP w Kluczborku Foto Archiwum

5962
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Ponad 4 promile alkoholu ! w organizmie miała kierująca osobówką, której inny kierowca uniemożliwił dalszą jazdę.

Wiadomości

W niespełna godzinę od zgłoszenia prudniccy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój.

Wiadomości

Siedmiu kierujących pojazdami będących pod wpływem alkoholu – to efekt dzisiejszych działań „Trzeźwy pranek” na strzeleckich drogach.

Wiadomości

Już kilka dni od otrzymania zawiadomienia, zdzieszowiccy śledczy ustalili i zatrzymali trzech młodych mężczyzn.