Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

21- latka na rowerze jechała drogą ekspresową S11. Została zatrzymana przez patrol oleskiej drogówki.

Policjanci z oleskiej drogówki zatrzymali rowerzystkę, która jednośladem podróżowała po otwartej niedawno obwodnicy Olesna czyli drodze

21-latek na rowerze jechał drogą ekspresową S11. Został zatrzymany przez patrol Oleskiej drogówki.

Policjanci z oleskiej drogówki zatrzymali rowerzystkę, która jednośladem podróżowała po otwartej niedawno obwodnicy Olesna czyli drodze ekspresowej S11.

Taka jazda jest niezgodna z przepisami ruchu drogowego, a przede wszystkim bardzo niebezpieczna dla niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W piątek (28 lipca) około godz. 13.00 policjanci ruchu drogowego patrolujący oleski odcinek drogi ekspresowej S11, napotkali jadącą pasem awaryjnym w kierunku Olesna rowerzystkę. Mundurowi od razu zareagowali na tą niebezpieczną sytuację , odprowadzili kobietę na tak zwaną drogę techniczną, a następnie poza „ekspresówkę”. 21-latka tłumaczyła funkcjonariuszom, że nie zauważyła znaku zakazującego wjazdu cyklistów.

Przypominamy, że rowerzyści nie mogą korzystać z dróg ekspresowych i autostrad. Dotyczy to także pasów awaryjnych i pobocza.

Niestosowanie się do tych przepisów stwarza duże zagrożenie dla rowerzysty, a także dla innych użytkowników drogi.

Źródło KPP w Oleśnie

2307
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

We wtorek 5 grudnia o godzinie 04:55 służy, ratunkowe zostały powiadomione od operatora nr alarmowego 112 o wypadku na autostradzie A4

Wiadomości

Strażacy interweniują w Większycach, gdzie w poniedziałek 4 grudnia około godziny 20.00 doszło do pożaru w jednym z domów przy ulicy Łąkowej.

Z ostatniej chwili

W poniedziałek 4 grudnia o godzinie 18:02 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o pożarze wiaty w Krzanowicach na ulicy Wakacyjnej.

Wiadomości

Dzielnicowa z Namysłowa wracała ze swoją rodziną do domu. Było już ciemno, a trasa była zaśnieżona.